پیام سرمایه و صنعت ایران

مرجع اطلاع رسانی در سرمایه گذاری

اشتباهات سرمایه گذاران و ثروتمندان

2024-06-16

اشتباهات سرمایه گذاران و ثروتمندان

چکیده مطلب:

بسیاری از افرادی که در زندگی پولدار شده اند در مورد پول بسیار سنجیده تصمیم میگیرند و حتی تصمیم گیری برای پولدار شدن را از سنین پائین آغاز کرده اند . بنابر  این قصد شروع یک سرمایه گذاری را دارید هر چند کوچک ، یا این که واقعا میخواهید به جرگه پولدار ها بپیوندید بهتر است مدیریت درستی روی درآمد و پول خود داشته باشید

فهرست مطالب

برای پولدار شدن این اشتباهات را مرتکب نشوید:

_ بسیاری از افرادی که در زندگی پولدار شده اند در مورد پول بسیار سنجیده تصمیم میگیرند و حتی تصمیم گیری برای پولدار شدن را از سنین پائین آغاز کرده اند . بنابر  این قصد شروع یک سرمایه گذاری را دارید هر چند کوچک ، یا این که واقعا میخواهید به جرگه پولدار ها بپیوندید بهتر است مدیریت درستی روی درآمد و پول خود داشته باشید و به چند نکته کاربردی زیر توجه کنید :

  • ولخرجی نکنید و کمتر از آن چه در می آورید خرج کنید :

برای مثال sir john templeton اسطوره سرمایه گذاری میگوید که تا 50 در صد درآمد خود را پس انداز میکرده است البته شما اگر همان 10 تا 15 درصد درامد خود را پس انداز کنید قدم بزرگی در موفقیت مالی خود برداشته اید .

_    پول شما ارزشمند است آن را بیهوده خرج نکنید :

سرمایه گذاری کردن ، خوردن شام در یک رستوران گران قیمت یا خریدن لباس  فقط بخشی از مسئله است ، اکثر افرادی که هوشمندانه اقدام به خرج کردن پول میکنند ابتدای امر به کاربردی بودن و ارزش پولی آن محصول فکر میکنند مثلا برای خرید لباس ، لباس هایی با کیفیت بالاتر میخرند تا مدت زمان بیشتری را برای آنها کارکند. بنابراین با خرید اجناس کم کیفیت و ارزان قیمت به تدریج موجودی خود را خالی نمیکنند

_ آنها پول خود را برای کارمزد و بهره بانکی هدر نمی دهند و خود گرداننده بانک خود هستند. مراقب باشید ذره ذره پول شما ارزشمند است ان را برای کارمزد های ATM بانک ها و سود سپرده های بانکی هدر ندهید .

_ حتی بعد از اتفاقات بزرگ و مهم هم باز کنترل خود را روی پولشان از دست نمیدهند .

مثلا ازدواج یکی  دیگر از اتفاقات مهم زندگی است که تمام جنبه های زندگی شما از جمله مالی را تحت تاثیر قرار خواهد داد بنابر این اگر میتوانید طوری برای زندگی مالی خود برنامه ریزی کنید که تحت تاثیر اتفاقات بزرگ زندگی قرار نگیرد.

_ آنها به یک درامد ثابت قانع نیستند و پیوسته به این فکر میکنند که چگونه درآمد خود را افزایش دهند

بسیاری از مردم اصلا به افزایش درامد فکر نمیکنند یا این که یک رشد 1 تا 3 درصدی در درامدشان برایشان کافی است . متاسفانه اگر چنین است شما در یک رکود کامل به سر میبرید که مرور زمان قدرت خرید شما را نیز کاهش خواهد داد. اما افرادی که پولدار شده اند مدام فکر میکنند که چگونه میتوانند در آمد خود را افزایش دهند و این امر گزینه های بیشتری را برای لذت بردن از زندگی در اختیار آن ها قرار میدهد . و احساس امنیت بیشتری نیز بالطبع خواهند داشت. مثلا برای افزایش درامد در کلاس هایی که مهارتشان را افزایش میدهد شرکت میکنند یا اگاهی و اطلاعات خود را در زمینه های مختلف شغلی و افزایش در امد بالا میبرند .

_ مدام صورت حساب های شان را مورد بازبینی قرار می دهند :

بازبینی  مداوم صورت حساب های بانکی ، قبض ها ، کارت های اعتباری  میتواند به شما این امکان را بدهد که چگونه می توانید از هزینه های اضافی خود کم کرده و پول بیشتری را برای خود پس انداز کنید . _ ریسک های احمقانه  در مورد پول نمیکنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *