پیام سرمایه و صنعت ایران

مرجع اطلاع رسانی در سرمایه گذاری

جملات سرمایه گذاری (1)

2024-07-24

جملات سرمایه گذاری (1)

چکیده مطلب:

از مهمترین ویژگی های سرمایه گذاری، رفتار شخصی است نه هوش. ما به رفتار و کردار خوبی نیاز داریم که در صورت بودن کنار مردم رویارویی آنان برای ما لذت بخش باشد.

فهرست مطالب

از مهمترین ویژگی های سرمایه گذاری، رفتار شخصی است نه هوش. ما به رفتار و کردار خوبی نیاز داریم که در صورت بودن کنار مردم رویارویی آنان برای ما لذت بخش باشد.

زندگی خویش را واقعاً دوست دارم و آن را به گونه ای ترتیب داده ام تا آنچه را می خواهم، انجام داده و به آن برسم. به خاطر اینکه زمانی خاص عده ای از مردم درختانی با طول عمر زیاد کاشته اند، الان برخی در سایه آن می نشینند.

اگر اینطور تصور می کنیم که در طول ۱۰ سال به آسانی نمی توانیم به یکسری از اهدافمان برسیم پس حتی ۱۰ دقیقه هم به این اهداف فکر نکنیم.

بدست آوردن  راز موفقیت در سرمایه گذاری به ضریب هوش بستگی ندارد، پس برای بررسی مباحثی که مردم در طول سرمایه گذاری با آن روبرو می شوند، با ضریب هوشی بالای ۲۵ درصد یا متوسط هم تنها به یک روحیه عالی نیاز دارد.

9-زمان، دشمن تجارت ضعیف و دوست تجارت قوی است. چنانچه ما ۲۰ الی ۲۵ درصد سود از سرمایه خویش بدست آوریم، زمان دوست ماست اما اگر بازده تجارت ما پایین‌تر بود، زمان دشمن ماست

شخص سرمایه گذار باید بطور مستمر مانند یک سرمایه گذار رفتار کند نه یک سفته‌باز.   (بن گراهام)

قانون شماره ۱ هرگز از سرمایه کم نکن. قانون شماره ۲ قانون اول را هرگز فراموش نکن. وران بافت

سلامتی مالی فقط جمع آوری چیزها نیست. یادگیری این است که با کمتر از درآمدتان زندگی کنید، تا بتوانید ببخشید و برای سرمایه گذاری پس انداز کنید. تا زمانی که اینکار را نکنید نمی توانید برنده شوید.    (دیو رمزی)

اگر بتوانیم بر ثروت مان تسلط داشته باشیم، ثروتمند و آزاد خواهیم بود. اگر ثروت بر ما تسلط داشته باشد، به راستی فقیر هستیم.    (ادموند بورک)

·  عادت سرمایه ­گذاری عادت تلف کردن پول را از بین می­ برد. سرمایه ­گذاری شاخص و نشانه منش و شخصیت است، زیرا با احساس هدفمندی و توانایی شخص برای اداره امور خود در ارتباط است.    (وارِن بافِت)

شما باید کنترل پول تان را در دست بگیرید و گرنه کمبود پول برای همیشه شما را کنترل خواهد کرد.   (دیو رمزی)

لازم نیست که باهوش‌تر از دیگران باشیم، کافیست از سایرین انضباط و مداومت بیشتری داشته باشیم

وارن بافت

هیچ کس با درآمد خود ثروتمند نمی ­شود، بلکه با پولی که پس ­انداز و سرمایه ­گذاری می­ کند ثروتمند خواهد شد.   (بودو شِفِر)

سرمایه ­گذار موفق برای اشتیاق و کامیابی خود سرمایه­ گذاری می­ کند نه برای پول.    (وارِن بافِت)

آنچه را که از خرج کردن باقی­ می­ ماند نباید پس انداز کرد، بلکه آن چیزی را که بعد از پس ­انداز کردن باقی می ­ماند می ­توان خرج کرد.   (وارِن بافِت)

تنها به یک منبع درآمد اکتفا نکنید. سرمایه ­گذاری کنید تا منبع درآمد دوم برای شما ایجاد شود.    وارِن بافِت

سرمایه گذاری روی دانش بهترین سود را دارد.  بنجامین فرانکلین

باید به گونه­ ای سرمایه­ گذاری کنید که رونق و رکود های بازار باعث نگرانی شما نباشد.   (رابرت کیوساکی)

گر چیزهایی را بخرید که به آن نیاز ندارید، به زودی مجبور خواهید شد چیزهایی را بفروشید که به آن نیاز دارید.   (وارِن بافِت)

قانون شماره یک: هرگز از سرمایه کم نکن. قانون شماره دو: قانون اول را هرگز فراموش نکن.  (وارِن بافِت)

اگر نتوانید راهی برای پول درآوردن در زمانی که خواب هستید پیدا کنید، باید تا آخر عمرتان کار کنید.   (وارِن بافِت)

جملات سرمایه گذاری

·  پس ­انداز کنید، سرمایه ­گذاری کنید، پس ­انداز کنید، سرمایه­ گذاری کنید…   (وارِن بافِت)

·  در سرمایه ­گذاری ، امنیت مهم­ترین عامل تصمیم ­گیری است.   (بودو شِفِر)

اصول موفقیت وارن بافت در مورد سرمایه گذاری

1-سال‌ ها پیش اسحاق نیوتن سه قانون حرکت را کشف کرد که بسیاری از پیشرفت های دنیا در تکنولوژی و صنعت مدیون آن است و از بهترین کارهای او است اما هیچ کس روی هوش و استعداد نیوتن سرمایه گذاری نکرد! ما میتوانیم حرکت ستاره ها را محاسبه کنیم اما دیوانگی انسانها را هرگز. اسحاق دچار سانحه شد و در کشف قانون چهارم ناکام ماند. به نظر سرمایه‌ گذاران، افزایش حرکت با کاهش سود همراه است.

2-اگر تنها ۱ درصد انسانها خوش شانس باشند، ما حتماً خود را در ۹۹ درصد باقیمانده قرار می دهیم.

3-همیشه می دانستم که ثروتمند می‌شوم، حتی یک لحظه هم به آن شک نکردم.

4-اکثر مردم جذب سهام هایی می شوند که دیگران آنرا می خواهند اما باید به دنبال سهامی باشیم که کسی آن را نمی خواهد. نمی توانیم چیزی را که همه به دنبال آن هستند، بخریم و بخواهیم تا خوب عمل کند.

5-بازار کوتاه مدت مانند زندان است و مکان امنی ندارد و کار دراین بازار کودکانه است.

6-همانطور که سرمایه برک شایر به شدت رشد می کند، جهان سرمایه گذاری با همان سرعت می تواند بر نتایج کار ما اثر گذارد؛ پس بررسی بیشتری نیاز داریم و باید با استفاده از هوشمندی، برنامه و نقشه ای طرح کنیم. البته استفاده از هوش و تفکر زیاد، نه فقط چند لحظه تفکر، پس هر سال ما می توانیم یک طرح خوب را اجرا کنیم.

7-رایج ترین دلیل پایین بودن قیمت سهام شرکت ها این است: بدبینی عام و خاص به شرکت یا صنعت. قصد داریم تا تجارت را در چنین محیطی انجام دهیم، البته نه به خاطر طرفداری از بدبینی بلکه به دلیل علاقه به چنین قیمت هایی. بدبینی، یکی از دشمنان یک خریدار منطقی است.

8-دنبال سرمایه گذاری در بزرگترین تجارت های جهان هستم. موفقیت از آن من است(قانون جذب). اگر موقعیت آن برسد، باید جای خود بایستیم و منتظر پرتاب به نقطه ای باشیم که آنرا دوست داریم. ممکن است که بقیه ی رقبا در خواب باشند، در آن هنگام می توانیم در راستای هدف خویش راحت گام برداریم.

4 پاسخ

  1. سلام. خیلی وقته دنبال سرمایه گذارم. هرجایی بگید رفتم. هرکاری بگید کردم. ثبت اختراع هم کردم. وزارت صمت هم رفتم. هیچ جا جواب درست حسابی نمیدن فقط آدکم رو سرکار میذارن.

    1. سلام . نگران نباشید ما در کنار شما هستیم تا به سرمایه و سرمایه گذار مورد نظر برسید. لطفا فرم سرمایه پذیر – که در قسمت بالای سایت قرار گرفته – را تکمیل نمایید . تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *