پیام سرمایه و صنعت ایران

مرجع اطلاع رسانی در سرمایه گذاری

داغ شدن تنور انتخابات چهاردهم

2024-07-24

داغ شدن تنور انتخابات چهاردهم

انتخابات

چکیده مطلب:

فهرست مطالب

داغ شدن تنور انتخابات چهاردهم

انتخابات جديد با چهرههاي قديم

گزارش «دنياي‌اقتصاد» از زمان اعلام نامزد نهايي اصلاح‌طلبان، جمع‌آوري امضا براي نامزدي قاليباف و سردرگمي تيم سياسي «پاستور»:داغ شدن تنور انتخابات چهاردهم

ثبت‌نام نامزدهاي انتخابات رياست‌جمهوري از روز پنج‌شنبه آغاز شد و تا روز گذشته (دومين روز از ثبت‌نام نامزدها) چهار چهره شاخص ثبت‌نام کردند. سعيد جليلي در اولين روز نامش را به‌عنوان نامزد انتخابات رياست‌جمهوري ثبت کرد. علي لاريجاني هم صبح روز گذشته راهي وزارت کشور شد و در راه ستاد انتخابات با پيامي در شبکه ايکس، تصميم خود را براي نامزدي به نمايش گذاشت. البته اين دو، تنها چهره‌هاي سياسي نيستند که نامزد انتخابات زودهنگام رياست‌جمهوري شده‌اند. از ديگر چهره‌هايي که در اين دو روز نامزد انتخابات شده‌اند، مي‌توان به عبدالناصر همتي و مصطفي کواکبيان اشاره کرد که با حضور در ستاد انتخابات کشور براي چهاردهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري ثبت‌‌‌نام کردند.

انتخابات جديد با چهره‌هاي قديم علي لاريجاني با «دولت زمينه‌ساز»، عبدالناصر همتي با «آينده روشن» و سعيد جليلي با «تصميمات نقطه‌زن» در انتخابات ثبت‌نام کردند.

سعيد جليلي با چه پيامي وارد شد؟

سعيد جليلي اولين نامزد شاخص روز اول انتخابات رياست‌جمهوري بود. ورود او به ستاد انتخابات وزارت کشور با همراهي اميرحسين ثابتي، نماينده جريان پايداري در مجلس، نشان داد که او همچنان از خاستگاه خود و پيگيري تفکرات اين جريان فکري حمايت مي‌کند. او که طي سه‌سال گذشته با تشکيل دولت در سايه به نوعي به دولت سيزدهم در مسائل مختلف مشاوره مي‌داد، حالا با برگزاري انتخاباتي زودهنگام يک‌بار ديگر تصميم گرفته است شانس خود را براي رسيدن به ساختمان سفيد پاستور امتحان کند. او تصميم خود براي ثبت‌نام در انتخابات را در شبکه اجتماعي ايکس با «بسم‌الله الرحمن رحيم» به اشتراک گذاشت و پس از ثبت‌نام هم اعلام کرد که «ايران براي پيشرفت بيشتر و عدالت پايدارتر به تصميم‌‌‌هاي نقطه‌‌‌زن نياز دارد.»جليلي همچنين در سخنانش گريزي به عصر فناوري زد و بر توسعه بومي فناوري‌‌‌ها تاکيد کرد و گفت که «براي پيشرو بودن بايد نقشه راه داشت.»سعيد جليلي که از همان روز نخست اعلام شهادت رئيس‌جمهور، طرفدارانش بر نامزدي او به عنوان شهيد زنده در انتخابات رياست‌جمهوري تاکيد مي‌کردند، پيش از ورود رسمي‌اش به انتخابات، ديداري هم با خانواده شهيد رئيسي و علم‌الهدي، امام جمعه مشهد و پدرزن رئيس‌جمهور شهيد داشت؛ ديدارهايي که ناظران، آن را زمينه‌اي براي ورود به عرصه انتخابات تلقي کردند. او روز گذشته هم در حالي راهي وزارت کشور شد که تعدادي از طرفدارانش با پلاکاردهايي در دست جلوي ساختمان فاطمي تجمع کرده بودند.

شوک علي لاريجاني به انتخابات

داغ شدن تنور انتخابات چهاردهم

دومين روز ثبت‌نام از نامزدهاي انتخابات رياست‌جمهوري، با ورود علي لاريجاني به ستاد انتخابات کشور آغاز شد؛ ثبت‌نامي که بسياري از آن به عنوان شوک علي لاريجاني به تندروها ياد مي‌کنند. او پنج‌شنبه‌شب با انتشار توييتي که صفحه اسنپ را با يک مبدأ و دو مقصد (اول وزارت کشور و دوم پاستور) نشان مي‌داد، حضور خود در انتخابات را تاييد کرد و نوشت: «بدون شما به مقصد نمي‌‌‌رسيم….» علي لاريجاني پس از ثبت‌نام نيز در توييتي ديگر نوشت که براي عبور از موانع، بايد از روش‌هاي منسوخ، ارتفاع بگيريم. لاريجاني حدود 4ساعت بعد از ثبت‌‌‌نامش در توييتي ديگر از شعار انتخاباتي‌اش با عنوان «ملت قوي، دولت زمينه‌‌‌ساز» رونمايي کرد. لاريجاني طي سخنانش در جمع خبرنگاران ستاد انتخابات نيز تصريح کرد: «در دولت مورد نظر من هر کاربلد و توانايي با هر سليقه سياسي به کار گرفته مي‌شود.»

او با با بيان‌ اينکه ما به ملت قوي و دولت زمينه‌‌‌ساز نياز داريم، گفت که «زماني براي از دست دادن نداريم.»لاريجاني گريزي هم به سياست خارجي زد و با بيان اينکه ديپلماسي کشور بايد پيشرفت ايران را مساله‌‌ اصلي تعاملات خود قرار دهد، گفت: راهبرد ايران به عنوان قدرت مهم منطقه اين است که کل منطقه امن و قدرتمند باشد. بخش ديگري از سخنان لاريجاني به مقوله اقتصاد اختصاص داشت؛ آنجا که گفت: علاوه بر محوريت توليد و اشتغال، مبارزه با علل فساد مهم‌تر از برخورد با معلول‌هاست. اگر دولت جايگزين ملت نشود، شفافيت بيشتر شود و مقررات زائد تقليل يابد، زمينه‌‌ فساد از بين مي‌رود. با دولت فربه و مداخله‌گر در همه امور مردم حتما راه به جايي نمي‌بريم. با اين حال به نظر مي‌رسد اعلام حضور لاريجاني در انتخابات رياست‌جمهوري و حتي نحوه ورود وي به ميدان رقابت‌ انتخاباتي، چندان به مذاق منتقدانش خوش نيامده است. همچنان‌که روز گذشته کانال تلگرامي روزنامه «کيهان» با حمله به علي لاريجاني نوشت: آقاي لاريجاني در سخنراني خود هنگام ثبت‌‌‌نام براي انتخابات رياست‌جمهوري گفته‌‌‌اند: «براي عبور از موانع، بايد از روش‌هاي منسوخ، ‌‌‌ ارتفاع بگيريم.» اما افتادن در تله برجام و برجاميزاسيون آمريکا و انگليس، ارتفاع پست بود؛ پست‌‌‌ترين ارتفاع! کانال تلگرامي کيهان در بخش آخر مطلب خود همچنين اين سوال را مطرح کرده است که «آيا آقاي لاريجاني و نامزدهاي همسو با او و آقاي روحاني، قادرند لااقل در گفتار، از #قعر_گفتماني بيرون بيايند و از روش منسوخ قبلي خود، اندکي ارتفاع بگيرند؟»طي روزهاي گذشته نام علي لاريجاني به عنوان يکي از نامزدهاي جريان اصولگراي ميانه مطرح بود. هرچند هنوز معلوم نيست که اين حضور با تاييد مقام‌هاي ارشد کشور صورت گرفته يا نه، اما او در صورت تاييد نهايي مي‌تواند حتي نمايندگي بخشي از جريان اصلاح‌طلب را به‌عنوان نامزد آنها بر دوش بگيرد.لاريجاني هم طي روزهاي گذشته پس از حادثه سقوط بالگرد رئيس‌جمهور، ديداري با خانواده شهداي اين حادثه داشت. او با خانواده شهيدان مصطفوي، دريانوش و موسوي ديدار و گفت‌وگو کرد.

…………………………………………………………………………….

بیشتر بخوانید :تسهيلات چيست؟ تسهيلات قرض الحسنه

…………………………………………………………………………….

حضور دو چهره اصلاحطلب

داغ شدن تنور انتخابات چهاردهم

از ديگر نامزدهاي شاخص روزهاي اول و دوم انتخابات زودهنگام رياست‌جمهوري، مصطفي کواکبيان است که روز پنج‌شنبه با شعار «صداقت با مردم» در انتخابات ثبت‌‌‌نام کرد. روز گذشته نيز عبدالناصر همتي که در انتخابات 1400 از سوي بخشي از اصلاح‌طلبان نامزد بود با حضور در ستاد انتخابات کشور، نامش را به عنوان کانديدا ثبت کرد. رئيس اسبق بانک‌مرکزي همچنين در بيانيه‌اي بر تلاش براي تعامل با همسايگان، گسترش روابط اقتصادي با همه کشورهايي که به نوعي در خدمت منافع ملي ما قرار مي‌‌‌گيرند و رفع تحريم‌ها تاکيد کرد. همتي نيز همچون ديگر نامزدهاي شاخص براي اعلام شعار انتخاباتي‌اش از شبکه ايکس کمک گرفت و با انتشار عکسي از عدد 14 که به چهاردهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري اشاره دارد، نوشت: «آينده روشن است»؛ جمله‌اي که احتمالا شعار انتخاباتي اين نامزد باشد.

ازديگر نامزدها مي‌توان به محمود احمدي بيغش نماينده ادوار مجلس، قدرتعلي حشمتيان رئيس دوره‌‌‌اي خانه احزاب ايران و رئيس جبهه مستقلين و اعتدالگرايان ايران، عباس مقتدايي نماينده ادوار مجلس، محمدرضا صباغيان نماينده بافق در مجلس و محمد خوش‌چهره نماينده دوره هفتم مجلس، ياد کرد که با حضور در ستاد انتخابات کشور براي نامزدي انتخابات چهاردهمين دوره رياست‌جمهوري نام‌‌‌نويسي کردند. شنيده‌ها همچنين از ثبت‌نام محمدباقر قاليباف، مسعود پزشکيان، عليرضا زاکاني شهردار تهران، علي‌اکبر صالحي و مهرداد بذرپاش در روزهاي آينده حکايت مي‌کند.  عباس عراقچي نيز  در گفت‌وگو با اکو ايران درباره شايعات مربوط به نامزدي‌اش در انتخابات با تاکيد بر اينکه تمايل دارد همچنان به عنوان يک ديپلمات در حوزه تخصصي خود به مردم خدمت کند، تصريح کرد: صحنه رقابت‌هاي انتخاباتي صحنه پيچيده‌اي است و تا پايان مهلت ثبت نام بايد براي درک چيدمان آن صبر کرد.

ديروز ستاد انتخابات وزارت کشور ميزبان يک چهره شاخص اصولگرا و اصلاح طلب بود، عبدالناصر همتي که تنور رقابت براي انتخابات تير ماه را حسابي داغ کرد. همچنين روز گذشته به عنوان نخستين روز ثبت نام از داوطلبان، محمدرضا صباغيان، قدرت‌علي حشمتيان، مصطفي کواکبيان، عباس مقتدايي و سعيد جليلي 5 داوطلبي بودند که با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور براي اين انتخابات نام‌نويسي کردند.

انتخابات

عبدالناصر همتي: امروز زمان آزمون و خطا نيست

عبدالناصر همتي پس از اعلام کانديداتوري در انتخابات رياست جمهوري در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز همچنان اميدوار آينده هستم. آينده اين کشور در دست جواناني است که به دنبال يک زندگي باعزت و همراه با رفاه هستند.وي افزود: امروز ديگر زمان آزمون و خطا نيست. امروز تنها راه اصلاح امور مشارکت مردم در انتخابات است.

عبدالناصر همتي، رئيس اسبق بانک مرکزي براي ثبت نام در انتخابات رياست جمهوري 1403 وارد ستاد انتخابات وزارت کشور شد.

او در سيزدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري هم حضور داشت و رقابت را به سيدابراهيم رئيسي واگذار کرد.

فاقد شعار به مفهوم تبليغاتي هستم

محمد خوش‌چهره پس از ثبت‌نام در چهاردهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات کشور، در پاسخ به پرسشي درباره شعار و هدفش از ثبت‌نام در انتخابات، اظهار کرد: فاقد شعار به مفهوم تبليغاتي هستم. يکي از دلايل حضورم هم در مجلس و هم امروز که براي رياست‌جمهوري ثبت‌نام کردم اين بود که مسائل ملي در حوزه‌هاي مختلف حل شود. وي در ادامه چنين ابراز عقيده کرد: امروز برخي مسائل به معضل و برخي معضل‌ها به بحران تبديل شده است از جمله در بيکاري و اشتغال و مسکن و سطح عمومي قيمت‌ها بحران داريم.

وي افزود: بخشي از اين مشکلات خارج از سيستم و برون‌زاست؛ از جمله جنگ اقتصادي و تحريم‌ها و بخشي هم از تناقض در تصميم‌گيري‌ها پيش مي‌آيد که به دليل عدم تناسب افراد با جايگاه آنان است.

بازديد وزير کشور از ستاد انتخابات

احمد وحيدي، وزير کشور از محل ستاد انتخابات واقع در وزارت کشور بازديد کرد.

محمد خوش‌چهره نماينده اصولگراي تهران در هفتمين دوره مجلس شوراي اسلامي وارد ستاد انتخابات شد.

آخرين جزئيات ثبت نام داوطلبان از زبان رئيس ستاد انتخابات

رئيس ستاد انتخابات کشور گفت: در طول دو روز  37 نفر به ستاد انتخابات کشور مراجعه کردند که 7 نفر واجد شرايط بودند.

احمدينژاد به وزارت کشور رسيد;داغ شدن تنور انتخابات چهاردهم

چهارمين روز از ثبت نام داوطلبان حضور در انتخابات رياست جمهوري 1403 از دقايقي پيش در ستاد انتخابات وزارت کشور آغاز شده است.

‌به گزارش اقتصادنيوز، ستاد انتخابات وزارت کشور در حاليکه از دقايقي پيش کار خود را براي چهارمين روز ثبت نام داوطلبان انتخابات رياست جمهوري آغاز کرده است که شنيده‌ها حکايت از آن دارد که امروز محمود احمدي نژاد براي ثبت نام به خيابان فاطمي مي‌رود.

در سه روز گذشته 19 داوطلب از دو طيف اصلاح طلب و اصولگرا و همچنين به صورت مستقل براي ثبت نام به ستاد انتخابات وزارت کشور مراجعه کردند تا تنور رقابت براي حضور در ماراتن رياست جمهوري حسابي داغ شود.

علي لاريجاني، سعيد جليلي، عبدالناصر همتي مسعود پزشکيان، عليرضا زاکاني، وحيد حقانيان، زهره الهيان، محمدرضا ميرتاج الديني، فداحسين مالکي، حبيب الله دهمرده، محمدرضا صباغيان، قدرتعلي حشمتيان، مصطفي کواکبيان، عباس مقتدايي، محمد خوش‌چهره و محمود احمدي‌بيغش و سيد احمد رسولي نژاد چهره هايي بودند که امروز در انتخابات رياست جمهوري 1403 ثبت نام کردند.

محمود احمدي نژاد ثبت نام کرد

محمود احمدي نژاد هم براي انتخابات رياست جمهوري ثبت نام کرده است.

هواداران محمود احمدي نژاد همزمان با لحظات ورود وي به وزارت کشور تجمع کردند.

زريبافان: دولت خود را دولت خدمت و مجاهدت مي نامم

مسعود زريبافان پس از ثبت نام در انتخابات رياست جمهوري گفت: دولت من دولت جمهوري اسلامي ايران است با دو بال جمهوريت و اسلاميت. من دولت خود را دولت خدمت و مجاهدت براي حل مشکلات مردم و کشور مي نامم. کشور را بر اساس مباني اسلامي شرعي، قانون اساسي، سياست هاي ابلاغي مقام معظم رهبري، قوانين مصوب مجلس شوراي اسلامي و مورد تأييد شوراي نگهبان اداره مي کنم

او افزود: خود را مجري سياست ها و راهبردها و رهنمودهاي مقام معظم رهبري و قوانين مصوب مجلس مي دانم و هيچ گاه از آنها عدول نخواهم کرد.

حسين علي قاسم‌زاده نماينده بابل در مجلس هفتم چهارمين فردى بود که امروز براى ثبت نام در ستاد انتخابات کشور حضور پيدا کرد.

امير سرتيپ افشارزاده (آجودان احمدي نژاد) براي ثبت‌نام در انتخابات رياست جمهوري وارد وزارت کشور شد.

مردم نمي خواهند جريان حاکميت دوگانه راه بيفتد

محمدمهدي اسماعيلي پس از ثبت‌نام در انتخابات رياست جمهوري در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات کشور با گراميداشت ياد رئيس‌جمهوري شهيد و همراهانش، اظهار کرد: مردم نمي‌خواهند دوباره جريان حاکميت دوگانه راه بيفتد و دوباره به اسم خصوصي‌سازي حقوق کارگران و مردم پايمال شود. مردم نمي‌خواهند دوباره مافياي واردات چرخ کارخانه‌ها متوقف شود.

وي افزود: مردم مي‌خواهند راه رجايي و رئيسي ادامه پيدا کند. مردم رئيس‌جمهوري مي‌خواهند که تداوم‌بخش دولت آيت‌الله رئيسي باشد.

اسماعيلي با بيان اينکه شهيد رئيسي زمينه‌ساز و علمدار مرحله سوم انقلاب اسلامي يعني مرحله استقرار کامل دولت اسلامي بود، اظهار کرد: او پرچمدار تحول و تغييرات در الگوي اداره کشور شد. تغييرات اساسي در آستان قدس و بازسازي چهره قوه قضاييه و دميدن روح خدمتگزاري شبانه‌روزي در دولت نمونه‌اي از فعاليت‌هاي او بود.

مهرداد بذرپاش در راه وزارت کشور؟

بر اساس اخبار غير رسمي و شنيده‌ها از منابع مطلع «مهرداد بذرپاش» وزير راه و شهرسازي فردا دوشنبه براي ثبت نام در انتخابات رياست جمهوري به وزارت کشور مي‌آيد.

مسعود زريبافان، رئيس اسبق بنياد شهيد براي ثبت‌نام در انتخابات رياست‌جمهوري وارد وزارت کشور شد. او در همان لحظات نخست در پاسخ به پرسشي درباره رويکرد انتخاباتي اش گفت: : اگر فردي را اصلح‌ از خود بدانم، کانديداي پوششي خواهم شد.

حضور وزير دولت رئيسي در وزارت کشور

محمدمهدي اسماعيلي، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي براي ثبت نام در انتخابات رياست جمهوري وارد وزارت کشور شد.

حضور مردم در ميدان 72 نارمک

آخرين اخبارها حاکي از اين است که جمعي از مردم با حضور در ميدان 72 نارمک از دکتر احمدي نژاد خواسته بودند در انتخابات رياست جمهوري ثبت نام کند.

 

مقالات مرتبط :

وام و انواع آن

سرمايه و سرمايه گذاري

مراکز تامين سرمايه

4 پاسخ

  1. سلام من ماشینم پلاک ورامین هست جزوه استان تهران است آیا روی ماشینم میتوانم وام بگیرم خیلی سریع

    1. سلام بله حتما . برای دریافت اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید. 02166577983

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *