پیام سرمایه و صنعت ایران

مرجع اطلاع رسانی در سرمایه گذاری

شغل تدریس آنلاین

2024-07-18

شغل تدریس آنلاین

چکیده مطلب:

فهرست مطالب

 هر آنچه که برای تدریس آنلاین نیاز دارید

قصد تدریس آنلاین دارید؟ این عالیست!

گوگل نشان می‌دهد که تعداد جست‌وجوهای کلمات آموزش آنلاین و تدریس آنلاین و کلمات مرتبط با آن‌ها به شدت افزایش یافته است.

رکود اقتصادی، اخراج کارکنان و کارگران، مسائل مربوط به قرنطینه و خطر ناشی از ویروس کرونا COVID—9 باعث شده است مشاغل آزاد و دورکاری مانند آموزش آنلاین بسیار جذاب باشد. به‌علاوه، تدریس آنلاین یک روش عالی برای کسب درآمد است و می‌تواند در زندگی مردم در سراسر جهان تغییر و رشد ایجاد کند.

اما از تدریس آنلاین چقدر می‌توانید درآمد کسب کنید؟ و بهترین نرم‌افزارهای تدریس آنلاین کدامند؟

در این مقاله، همه مواردی را که برای شروع تدریس آنلاین می‌خواهید بدانید را یاد خواهید گرفت. پس در ادامه با ما باشید.

تدریس آنلاین چیست؟

تدریس آنلاین می‌تواند فرصت‌های جالبی ایجاد کند. همیشه می‌خواستم در تهران تدریس کنم اما در شهرستانی کوچک در خراسان زندگی می‌کنم. چاره چیست؟ تدریس آنلاین! آیا می‌خواهید معلمی کنید اما در کنار آن شغل تمام وقت خود را نیز حفظ کنید؟ راه حل چیست؟ تدریس آنلاین!

هنوز مدرک نگرفته‌اید و نمی‌توانید به صورت رسمی در آموزشگاه‌ها مشغول به کار شوید، اما خیلی دلتان می‌خواهد تدریس کنید؟ به آن‌ها به صورت آنلاین آموزش دهید! ماهیت تدریس آنلاین به معنای انعطاف‌پذیری در جایی است که می‌توانید شروع به تدریس کنید.

البته این انعطاف‌پذیری خالی از اشکال نیست: اینکه بتوانید کار خود را به هر زمان دلخواهی موکول کنید، به این معناست که زمان انجام کار حول محور تمایل فرد می‌گردد. به این ترتیب اگر دانش‌آموزان به انعطاف‌پذیری در ورود به کلاس درس آنلاین عادت کنند، به همان نسبت شما باید زمان‌های بیشتری در دسترس باشید و به آن‌ها بازخورد باشید.

موضوع منحنی یادگیری سیستم و پلتفرم تدریس آنلاین نیز وجود دارد. تسلط بر فناوری آسان نیست، مخصوصا اگر کار شما به آن بستگی داشته باشد، استرس یادگیری نیز بالاتر می‌رود. اما اگر این مهارت را کسب کنید، استفاده ا مهارت‌های تدریس آنلاین چنان انعطافی را برای شما فراهم می‌کند که حتی در سفر نیز خواهید توانست به کار خود بپردازید و به این ترتیب به تدریس آنلاین به عنوان یک شغل نیمه وقت نگاه کنید.

تدریس آنلاین چگونه انجام می‌شود؟

در تدریس آنلاین، تعاملات با دانشجویان از طریق سیستم عامل‌های پیام‌رسانی، ایمیل و تماس‌ها ویدیویی انجام می‌شود. همچنین، بسیاری از معلمان آنلاین به ایجاد منابع دیجیتالی و محتوای آموزش الکترونیکی برای به اشتراک گذاشتن با دانش‌آموزان حود مانند ارائه‌ی پاورپوینت، فیلم، سخنرانی‌های صوتی و راهنماهای آموزشی pdf نیاز دارند.

بهترین ویژگی در مورد تدریس آنلاین این است که برای بسیاری از افراد قابل دسترسی است. همانطور که الیوت ماسی، کارشناس آموزش مطرح، گفته است که:

“ما باید به جای اینکه افراد را برای یادگیری بیاوریم، باید یادگیری را نزد مردم ببریم.”

تدریس آنلاین و آموزش از راه دور این رسالت را به زیبایی به انجام می‌رساند. هر شخصی که به اینترنت متصل باشد می‌تواند در سخنرانی‌ها و وب کنفرانس های دانشگاه‌ها به صورت مستقیم شرکت کند، از طریق یک تماس ویدیویی آنلاین به یادگیری زبان بپرازد و یا با شرکت در یک دوره‌ی آموزش الکترونیکی، مربی خود باشد و به صورت خودخوان به تحصیل دانش یا مهارت بپردازد.

چرا تدریس آنلاین؟

در وهله‌ی اول، باید بگویم که تدریس آنلاین و مطابق با آن یادگیری آنلاین آزادی زیادی را فراهم می‌کنند.

اگر نمی‌خواهید هر روز از بوق سحر بیدار شوید و اگر برای نگهداری از فرزندان یا مسئولیت‌های دیگری که در خانواده بر عهده‎ی شماست نیاز به وقت بیشتری دارید، می‌توانید به سادگی برنامه یادگیری و تحصیل خودتان را متناسب با این نیازها و شرایط خاص خودتان تنظیم کنید.

به عبارت دیگر شما می‌توانید رئیس یا مدیر خودتان باشید. آموزش مجازی شرایطی را برای شما فراهم می‌کند که در آن رئیس خودتان هستید. شما تصمیم می‌گیرید چه موقع و چند ساعت کار کنید. هر وقت بخواهید می‌توانید به تعطیلات بروید و هر وقت لازم دیدید به سختی کار کنید. شما مسئول خودتان هستید و این یک احساس رهایی فوق‌العاده برای شما به ارمغان می‌آورد. از خوبی‌های دیگر تدریس از راه دور این را بگویم که که نیازی به پوشیدن لباس‌های رسمی ندارید. البته! اگر قرار است در حین تدریس آنلاین جلوی دوربین بروید و چهره و ظاهر شخص خودتان در ارتباط ویدئویی مشاهده شود، حتما باید به ظاهر خودتان برسید، اما هیچ قانونی در مورد آن وجود ندارد و می‌توانید راحت‌تر باشید. حتی به کرات مشاهده شده است که معلم‌های آنلاین با شلوارک تدریس می‌کنند چون در دوربین مشخص نیست.

همچنین با تدریس آنلاین، بحث رفت و آمد و مشکلات ناشی از آن برای شما حذف خواهد شد. شما می‌توانید از تدریس از راه دور خود را از خانه خود انجام دهید و به سادگی از اتلاف وقتتان در رفت و آمد‌ها جلوگیری کنید.

بهترین قسمت تدریس آنلاین و آموزش از راه دور برای دانش‌پذیران است! افرادی که هزینه یک معلم آنلاین را پرداخت می‌کنند، مطمئنا انگیزه و اشتیاق بیشتری نسبت به یک دانش‌آموز دبیرستانی دارند. همان‌طور که دوونوی لوزر، استاد انگلیسی در دانشگاه ایالتی آریزونای آمریکا، گفته است:

“هر فردی که تجربه تدریس در یک کلاس حضوری را داشته است، حتما بی حوصلگی دانش‌پذیران و نداشتن ارتباط مفید با آن‌ها را احساس کرده است. در مقام مقایسه، دانشجویان آنلاین من با اینکع خودشان انتخاب می‌کردند که چه زمانی برای انجام کارهای یادگیری خود وارد سیستم شوند، اما به نظر می‌رسید که بسیار هماهنگ هستند… من آن‌ها را به عنوان یک گروه، کاملا فداکار، با انگیزه و با استعداد یافتم.”

سرانجام، شما می‌توانید با تعامل با افراد در هر سنی، از سراسر جهان، تفکر و بینش خود را گسترش دهید.

درآمد تدریس آنلاین چقدر است؟

تدریس آنلاین احتمالا شما را میلیادر نخواهد کرد، اما می‌توانید با آن زندگی خود را تامین کنید. برخی از افراد نیز به تدریس خصوصی آنلاین به عنوان شغل دوم خود نگاه می‌کنند و به عنوان یک برنامه‌ی جانبی به آن نگاه می‌کنند.

خب از تدریس آنلاین چقدر پول به دست خواهید آورد؟ باید بگویم که میزان دستمزد شما به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله اینکه از کدام بستر و سرویس تدریس آنلاین استفاده می‌کنید و این‌که چقدر تجربه دارید.

با یک نگاه جهانی، طبق گفته PayScale، سایت ارزش‌گذاری مهارت‌ها و میزان درآمد شغل‌ها، بیشتر افرادی که به تدریس آنلاین مشغول هستند در هر ساعت بین 10.4 تا 40.29 دلار کسب می‌کنند. در ایران تدریس خصوصی می‌تواند در ردیف شغل‌های پردرآمد قرار بگیرد. بسته به شهر و حوزه‌ای که در آن تدریس می‌کنید، ممکن است تا 300 هزار تومان برای هر جلسه و حتی بیشتر به دست آورید. البته این مقدار به میزان تجربه و محبوبیت شما نیز بستگی دارد. با این حساب می‌توانید به درآمدهای بالای 30 میلیون در ماه نیز بیاندیشید. البته توجه داشته باشید که تعداد خیلی اندکی از مدرس‌ها به این درآمدها می‌رسند. اما تعداد بالایی از مدرسان خصوصی درآمدی بین 5 تا 10 میلیون را دارند. حال که کرونا موجب جایگزینی فضای وب با جلسات حضوری شده، تدریس خصوصی آنلاین نیز جایگزین تدریس خصوصی حضوری شده است و همین درآمدها را برای تدریس آنلاین نیز انتظار داریم. البته با توجه به اینکه میزان دسترسی به مخاطب در تدریس آنلاین بسیار بیشتر شده است می‌توانید به درآمدهای بالاتری نیز فکر کنید. کافیست یک بستر کلاس آنلاین مناسب انتخاب کنید، برای محتوای تدریس آنلاین فکر کنید و به دانش آموزان قبلی خود اطلاع دهید که به صورت آنلاین تدریس می‌کنید. سپس در صورت داشتن وقت بیشتر به بازاریابی برای افزایش دانش‌پذیر بپردازید.

سایت‌های اجاره کلاس مجازی و تدریس آنلاین و پلتفرم‌های فروش آموزش الکترونیکی

پافکو

سرویس تدریس آنلاین و کلاس مجازی پافکو، روی سرورهای ایمن و قدرتمند قرار دارند که امکان برگزاری کلاس‌های مجازی و تجربه تدریس آنلاین بی‌دغدغه را برای شما فراهم می‌کنند. نرم افزار کلاس مجازی پافکو به دو صورت خرید لایسنس و SAAS قابل استفاده می‌باشد. همچنین این شرکت، برای رفع دغدغه‌های پیش از خرید، امکان تست رایگان کلاس مجازی را فراهم کرده است. حتما آن را امتحان کنید! سرویس رایگان برگزاری کلاس مجازی

استاد سلام

استادسلام یک پلتفرم تدریس آنلاین است که استاد و شاگرد را به یکدیگر معرفی می‌کند. امکان برگزاری کلاس آنلاین هم دارد.

اسکای روم

پلتفرم بومی برگزاری وبینار و وب کنفرانس است. بنابه گفته ایسمینار، بهترین پلتفرم برگزاری رویداد آنلاین، که هم‌زمان از نرم افزار ادوبی کانکت و اسکای روم استفاده می‌کند. اسکای روم در برخی موارد، کیفیت پایینی در صدا ارائه می‌دهد که البته زیاد هم آزار دهنده نیست. همچنین به اینترنت به مراتب بهتری نسبت به ادوبی کانکت نیاز دارد(حداقل 1.5 برابر). البته از نظر تایپ فارسی نسبت به ادوبی کانکت مشکلات کمتری دارد.

کافه تدریس

کافه تدریس علواه بر ارائه آموزش های آنلاین تحصیلی در رشته‌های مهندسی و همچنین در حوزه‌های مهارت‌های فردی و شغلی مانند دوره های آنلاین بورس، زبان و برنامه نویسی امکان تدریس آنلاین را در سایت کافه تدریس فراهم کرده است.

ایسمینار

ایسمینار اولین و تنها پلتفرم تخصصی مدیریت و برگزاری وبینار (سمینار آنلاین، کلاس آنلاین) و رویدادهای آنلاین هست.

علاوه بر پلتفرم‌های معرفی شده برای تدریس آنلاین، برخی سایت های آموزش آنلاین نیز در ارائه دوره های آموزش الکترونیکی به صورت آفلاین فعالیت دارند، به این ترتیب که دوره های آموزشی ضبط می‌شود و سپس در این سایت‌ها به فروش می‌رسد. از جمله این سایت های آموزشی در ایران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • فرانش
  • تاپ لرن
  • فرادرس

9 نکته برای ارتقای کیفیت تدریس آنلاین:

در ادامه مطلب، به صورت مختصر به 9 نکته که برای شروع کار تدریس آنلاین به شما کمک می‌کند می‌پردازیم:

1. در چند سایت تدریس آنلاین آموزش دهید

همیشه شنیده‌ایم که می‌گویند همه تخم مرغ‌های خود را در یک سبد قرار ندهید. ارائه‌ی آموزش در چندین سایت آموزش آنلاین به شما در یافتن کار بیشتر و تامین امنیت کمک می‌کند. فقط حتما مراقب تداخل‌های زمانی کلاس‌ها باشید و کلاس‌های آنلاین خود را به طور موثر مدیریت کنید. اگر تعداد کلاس‌ها و دانش‌آموزان شما زیاد است و مدیریت آن‌ها وقت زیادی از شما می‌گیرد و حتی همین مسئله باعث توقف پیشرفت شما است، پیشنهاد می‌کنم در مورد سیستم‌های مدیریت یادگیری یا همان LMS اطلاعات خود را افزایش دهید. سیستم مدیریت یادگیری، به شما در مدیریت کلاس‌های مجازی و آموزش از راه دور کمک می‌کند و بسیاری از کارها را از دوش شما برمی‌دارد. اگر هزینه‌ی استفاده از این سیستم‌ها برای شما زیاد است، می‌توانید چند مدرس گرد هم آیید و به صورت اشتراکی از یک سیستم استفاده کنید.

2. یک ویدیوی معرفی فوق‌العاده بسازید

بیشتر سیستم‌عامل‌های تدریس آنلاین شما را ملزم به ایجاد یک فیلم معرفی می‌کنند. حتی اگر خودتان به صورت مستقل از این سیستم عامل‌ها به تدریس آنلاین مشغولید، حتما فیلم معرفی بسازید و در شبکه‌های اجتماعی خود منتشر کنید یا آن را برای بازار هدفتان ایمیل کنید.

3. برای حفظ دانش‌آموزان در بلند مدت تلاش کنید

آموزش آنلاین مانند شغل‌های خدماتی است. برای ادامه‌دار بودن درآمد آن، شما باید مشتریان خود را حفظ کنید یا به طور مداوم مشتریان جدید پیدا کنید. پیشنهاد من این است که هر روز تنها اندکی وقت صرف کار در زمینه جذب مشتری جدید کنید و با قدرتی بیشتر به دانش‌پذیران فعلی خود بپردازید.

4. اطلاعات خود را درباره آزمون های دانشجویان و دانش‌آموزان افزایش دهید

بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان با هدف آماده شدن برای امتحانات و دریافت کمک از معلم‌های آنلاین ثبت نام می‌کنند. پس از زمان امتحان‌ها در موضوعی که تدریس می‌کنید آگاه باشید و نوع کمک‌هایی که دانش‌آموزان و دانشجویان با سطح‌های مختلف به آن نیاز دارند را بشناسید.

5. درس‌های جذاب آماده کنید

برای اطمینان از اینکه درس‌هایتان همیشه جالب و آموزنده هستند، اطمینان حاصل کنید که یک برنامه درسی ایجاد کرده و از قبل مطالبی را که نیاز دارید تهیه کنید. به دنبال راه‌هایی برای ایجاد درس‌های سرگرم‌کننده و جذاب باشید.

“مردم انتظار دارند که آموزش مجازی خسته کننده باشد، بگذارید به آن‌ها نشان دهیم که لزوما این‌گونه نیست!”

6. یک خط مشی مشخص برای دانشجویان غایب ایجاد کنید

متاسفانه، همواره دانش‌آموزهایی هستند که در کلاس تعیین شده حاضر نمی‌شوند. حال خطی مشی شما برای چنین موقعیت‌هایی می‌تواند “عدم بازپرداخت وجه کلاس” باشد. چرا که بلاخره شما برای این کلاس وقت گذاشته‌اید، درس را آماده کرده‌اید و مهم‌تر از آن وقت خود را برای این دانش‌آموز آزاد کرده‌اید در صورتی که می‌توانستید آن را برای دانش‌آموز دیگری در نظر بگیرید. البته، اگر دانش‌آموز توضیح منطقی و معقولی داشته باشد، می‌توانید با او بیشتر راه بیایید و حفظ رابطه در طولانی مدت را در اولویت قرار دهید.

7. مراقب درس‌های پشت سرهم باشید

تدریس آنلاین به خودی خود می‌تواند خسته‌کننده باشد، و این پتانسیل در دروس پشت سرهم بسیار بیشتر است. به طور مثال یکی از مدرسین آنلاین از تجربه خود در مورد این مسئله می‌گوید:

“می‌تواند وحشتناک باشد. من تجربه چهار کلاس آنلاین را به صورت پشت سر هم داشته‌ام. این نه تنها طاقت فرساست بلکه به مانند کابوسی برای آماده شدن برای کلاس درس بعدی است.”

سعی کنید برنامه خود را طوری تنظیم کنید که بین کلاس‌ها وقت برای استراحت و آماده شدن برای کلاس آنلاین بعدی داشته باشید.

8. روی تجهیزات تدریس آنلاین خود سرمایه‌گذاری کنید

برای داشتن یک شغل تدریس آنلاین موفق، شما باید یک کامپیوتر و اینترنت قابل اعتماد داشته باشید. اینترنت شما باید به اندازه کافی سریع باشد تا بتوانید ارتباط واضحی در تماس‌های ویدیویی داشته باشید. همچنین خیلی خوب است که روی یک میکروفون با کیفیت و یک هدفون سرمایه‌گذاری کنید.

9. برای هزینه‌های اضطراری از همین الان برنامه ریزی و پس‌انداز کنید

تمام مشاغل آزاد دارای نوساناتی هستند. به عنوان مثال، ممکن است شما در بازه قبل از امتحانات، دانش‌آموزان زیادی داشته باشید، اما پس از پایان فصل امتحانات تعداد آن‌ها کاهش پیدا کند. و احتمالا به عنوان یک مدرس فریلنسر، از جایی حقوق دریافت نمی‌کنید. بنابراین، مطمئن شوید که پس‌انداز برای مواقع اضطراری دارید تا در این زمان‌ها بتوانید به فعالیت‌های خود ادامه دهید.

چگونه کار تدریس آنلاین را شروع کنم؟

اگر یک کامپیوتر مناسب، اتصال به اینترنت و مهارت‌های ابتدایی کار در فضای اینترنت را دارید، درنگ نکنید و روی لینک زیر کلیک کنید. در تست رایگان اجاره کلاس مجازی ثبت نام کنید. به چند نفر از دانش‌آموزان همیشگی خود اطلاع دهید و تدریس آنلاین را با آن‌ها امتحان کنید.

سخن آخر

جایی برای شما وجود دارد، چه بخواهید آمادگی آزمون را آموزش دهید یا اکتساب زبان. تدریس خصوصی آنلاین را تجزیه و تحلیل کردیم تا بتوانید فوراً به دنبال شغل آینده خود باشید.

یکی از منعطف ترین و جذاب ترین مشاغل موجود امروزی، شغل معلمی مستقل، معلم خصوصی یا شغل معلم خصوصی آنلاین است.این شما را قادر می سازد تا به جوانان کمک یادگیری انفرادی ارائه دهید و به آنها امکان می دهد به بزرگترین پتانسیل خود دست یابند. معلمان آنلاین اطمینان حاصل می کنند که دانش آموزان آنها بیشتر مطالعه می کنند و عملکرد بهتری دارند تا آینده ای موفق تر داشته باشند.

2 پاسخ

  1. درود ما از کجا میتونیم مطمئن شیم که وقتی مبلغ وام رو برگردوندیم شما سند رو دوباره به نام میزنید؟ من میخواستم وام با سند خودرو دریافت کنم اما ا این موضوع میترسم کمی

    1. درود همه مراحل کار زیر نظر کارشناس حقوقی و وکیل مجموعه در دفترخانه بصورت قانونی انجام میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *