پیام سرمایه و صنعت ایران

مرجع اطلاع رسانی در سرمایه گذاری

2024-07-18

معرفی کتاب

کتاب صوتی دوران پسا سقوط، سرمایه گذاری روی جهانی بهتر

جف مولگان در خلاصه کتاب صوتی دوران پسا سقوط، سرمایه گذاری روی جهانی بهتر وضعیت امروز نظام سرمایه‌داری را بررسی کرده و اقتضائات نوین بازار را از منظری جامعه‌شناختی مورد مطالعه قرار داده است. لازم به ذکر است که اثر حاضر ذیل مجموعه سخنرانی‌های تدتاک به انتشار می‌رسد.

ادامه مطلب »

کتاب تجارت بین‌المللی و استراتژی جهانی

با پیشرفت تکنولوژی و به تبع آن، رشد امکانات ارتباطی، بین‌المللی و جوامع مختلف، روابط تجاری و بازرگانی، از درون مرزهای کشورها فراتر رفته و در سطح جهانی دنبال می‌شود. در همین راستا، قوانین و قواعدی که در داد و ستد داخلی مرسوم بوده، تغییر کرده و به صورت یک نظام استاندارد بین‌المللی خاص، مطرح است.

ادامه مطلب »

کتاب روانشناسی پول: آموزه‌هایی ابدی درباره‌ی ثروت، طمع و خوشبختی

بیشتر ما فکر می‌کنیم که ثروتمندان یا هوش سرشاری دارند یا خوش‌شانس هستند. مورگان هاوزل نویسنده‌ی کتاب روانشناسی پول برخلاف عقیده‌ی عموم اعتقاد دارد که این رفتار و احساسات ماست که ما را در مسیر پرپیچ‌وخم مالی هدایت می‌کند. هاوزل که دانش‌آموخته‌ی رشته‌ی اقتصاد است، برای این نظریه‌ی خود از حقایق علمی و زندگی افراد ثروتمند کمک می‌گیرد.

ادامه مطلب »

معرفی کتاب معامله‌گر منضبط: نگرش یک برنده را در خود ایجاد کنید

خلاصه کتاب معامله‌گر منضبط نوشته‌ی مارک داگلاس کتابی در زمینه‌ی روان‌شناسی بازار بورس و تجارت جهانی است که به شما نشان می‌دهد برای موفق شدن باید چه پیش‌زمینه‌هایی از بازار تجارت جهانی و رفتار حرفه‌ای داشته باشید و چگونه مهارت‌های خودتان را بهبود ببخشید تا شما آن یک نفری باشید که سود می‌کند و موفق می‌شود.

ادامه مطلب »

کتاب صوتی تقلبی: چطور پول تقلبی افراد را فقیرتر می‌کند؟

رابرت کیوساکی تاجر و سرمایه‌گذار مشهور همواره در آثار خود، مردم را تشویق کرده تا شیوه استفاده از پول و سرمایه‌های خود را تغییر دهند و اگر نمی‌توانند چنین مسائل پیچیده‌ای را برای خود ساده‌سازی کنند، از آموزه‌ها و راهنمایی‌هایی او بهره ببرند.

ادامه مطلب »

کتاب صوتی چگونه مثل یک بیلیونر فکر کنید: هرآنچه که می‌خواهید درباره موفقیت، املاک و زندگی بدانید

این کتاب صوتی دربرگیرنده‌ی توصیه‌های بسیار مهمی درباره‌ی سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات است؛ از فوت و فن‌های کوزه‌گری معامله با دلال‌ها و ارزیابی ارزش ملک و نوسازی گرفته تا دریافت وام و خرید و فروش مسکن.

ادامه مطلب »