پیام سرمایه و صنعت ایران

مرجع اطلاع رسانی در سرمایه گذاری

مقالات سرمایه گذای

2024-06-15

مقالات سرمایه گذای

سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در پروژه ها

روش‌های جذب سرمایه‌گذار برای پروژه و نکات و الزامات حقوقی جذب سرمایه
داشتن سرمایه مالی کافی یکی از مهم‌ترین فاکتورها و عوامل رشد یک ایده و پروژه است. این نیاز مالی در تمامی مراحل پردازش یک پروژه یعنی از ایده‌پردازی تا اجرا و گسترش آن وجود داشته و مختص به مراحل ابتدایی آغاز پروژه نمی‌باشد.

ادامه مطلب »
وام دانشجویی

وام دانشجویی چیست؟

وام دانشجویی به منظور کمک در هزینه پرداخت شهریه، مسکن و… از سوی صندوق رفاه دانشجویی برای تمامی دانشجویان کشور در نظر گرفته شده است. صندوق رفاه دانشجویان، هر سال تسهیلاتی را از طریق سامانه خود به نشانی swf.ir در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. وام دانشجویی به دلیل کارمزد پایین، درخواست‌های زیادی در بین دانشجویان دارد، اما شرایط وام دانشجویی وام چندان ساده نیست و دانشگاه صرفا درخواست برخی افراد را با توجه به شرایط آن‌ها تایید می‌کند.

ادامه مطلب »
تصویر خانه و سکه

وام خونه

وام مسکن یا وام خونه، نوعی وام تضمین شده است که به افراد برای خرید ملک یا به مالکین خانه پرداخت می‌شود.

ادامه مطلب »

وام فوری

وام فوری یک نوع وام است که بانک‌ها در شرایط خاص و در کمترین زمان ممکن، معمولاً بین 2 تا 4 روز کاری، به مشتریان خود پرداخت می‌کنند.

ادامه مطلب »
تصویر قرارداد ملک

وام ودیعه ملک وام ودیعه مسکن

وام ودیعه ملک یا وام ودیعه مسکن به عنوان یک نوع تسهیلات مسکن توسط دولت یا سازمان‌های مالی در بعضی از کشورها ارائه می‌شود. این وام به منظور کمک به افراد برای خرید یا ساخت مسکن در نظر گرفته می‌شود .

ادامه مطلب »
تکرار سياست ناکارامد با ارز ارزان

وام فرزندآوری

وام فرزندآوری یک کمک مالی است که توسط بانک ها برای حمایت از خانواده ها در پوشش هزینه های مربوط به زایمان و پرورش کودک ارائه می شود. بر خلاف وام های فرزندخواندگی، وام فرزندآوری نیازی به ضامن ندارند و می توانند با ارائه سفته های کافی به دست اورند. این وام با هدف کمک به والدین با هزینه های مرتبط با زایمان و اقلام ضروری برای مادر و کودک است.

ادامه مطلب »
تصویر درخواست وام

وام ازدواج

وام ازدواج از سال ۱۳۸۸ بود که در راستای حمایت از جوانان برای تامین بخشی از نیازهای آنها در آستانه تشکیل زندگی توسط شبکه بانکی پرداخت می شود. این وام به دلیل داشتن سود کم برای آغاز زندگی دو زوج جوان می تواند مناسب باشد .

ادامه مطلب »

شرکت

یک شرکت یک نهاد قانونی است که برای انجام کسب و کار تشکیل شده است. این یک نهاد جداگانه از صاحبان ان است و می تواند وارد قرارداد شود، شکایت کند و شکایت کند و دارایی های خود را به نام خود داشته باشد.

ادامه مطلب »

پروژه

یک پروژه مجموعه ای از وظایف با یک هدف مشترک است که برای رسیدن به یک نتیجه خاص دنبال می شود. پروژه ها دارای ویژگی های مشترک مانند تلاش های موقت با شروع و پایان تعریف شده هستند.

ادامه مطلب »
مانیتور الکتریکی

خدمات

خدمات به عنوان فعالیت یا مجموعه‌ای از فعالیت‌های کم و بیش ناملموس تعریف می‌شوند که معمولاً در تعاملات بین مشتریان و ارائه دهندگان خدمات، منابع فیزیکی، کالاها یا سایر اشخاص ارائه می‌شود

ادامه مطلب »