پیام سرمایه و صنعت ایران

مرجع اطلاع رسانی در سرمایه گذاری

چرا در ابتدای کسب و کار، باید طرح اقتصادی داشته باشیم

چرا در ابتدای کسب و کار، باید طرح اقتصادی داشته باشیم

چکیده مطلب:

فهرست مطالب

در مورد مدل کسب و کار بیشتر بدانید

در واقع business plan   معرفی کننده شرکت یا سازمان شما خواهد بود بدین معنی که :

اهداف مالی و اقتصادی شرکت کدامند.

شرکت توسط چه کسانی اداره شده  و مدیریت آن چگونه خواهد بود.

نحوه ارسال کالا به مشتریان و خدماتی که به آنها ارائه میدهید از چه طریقی انجام خواهد شد ؟

مدل کسب و کار مشخص میکند که دقیقا” چه خدمات و چه محصولاتی را به مشتری ارائه خواهید داد  و از چه کانال های ارتباطی استفاده کرده و چه روابطی خواهید داشت و برای حفظ این روابط چه اقداماتی صورت خواهد گرفت ؟

منابع ، دارایی و سرمایه شما از کجا  و به شکلی تامین میشود .

با داشتن یک مدل کسب و کار جامع و مسنجم همراه با جزئیات کار شده قادر خواهید بود از ضرر های احتمالی در آینده کاسته و چشم انداز شفافی  از آینده تجارت خود داشته باشید .

راه های احتمالی برای یافتن مشتریان جدید در آن بررسی میشود .

مدل کسب و کار  توضیح می دهد که یک کسب و کار چگونه می تواند براي خود جايگاهي درحوزه کسب و کار  پیدا کرده  و چگونه مي تواند به ثبات لازم برسد تا درآمد زایی داشته باشد .

مشخصات یک مدل کسب و کار استاندارد

مدل کسب کار شما باید دارای  جذابیت ، قابلیت اجرایی داشتن ( کارآمد و کاربردی بودن طرح)و نوآوری باشد

نوآوری بدان معنی که تا حد امکان سعی کنید مدل کسب و کارتان  تازگی داشته باشد تا بتوانید مردم  و    مشتریان را متقاعد کنید که از محصول  یا خدمات شما استقبال کنند  در غیر این صورت به دلیل   وجود نمونه های مشابه در بازار باید دلایل محکم و قانع کننده ای برای مشتریان داشته باشید که  از محصول یا خدمات شما استفاده کنند. کاربردی بودن نیز یعنی آن که نیاز بازار و مشتریان را به خوبی رصد کرده و به موقع  و در زمان مناسب محصول را وارد بازار کنید.

شما قادر خواهید بود از طریق مدل کسب و کار افت و خیز های تجارتتان را رصد کرده، بازار را تخمین بزنید حتی  برنامه های استخدامی و این که چه تعداد کارمند میخواهید استخدام کنید نیز در مدل کسب و کار مشخص کنید.

مدل کسب و کار از جهت این که تجارتتان دارای نظم ، انضباط و یکپارچگی بیشتری ( مخصوصا” در امر اجرایی ) کمک کننده خواهد بود.

مدل کسب و کار مشخص میکند  ایده شما در آینده چه جایگاهی در بازار خواهد داشت و آیا این مدل میتواند موقعیت شما را در بازار تثبیت کند یا خیر ؟

اگر مدل کسب و کار شما یا طرح اجراییتان به اندازه کافی جذاب و هیجان انگیز و دارای  نوآوری باشد اولین گامتان ، برای جذب سرمایه گذاران موفقیت آمیز خواهد بود.

مدل کسب و کار یا طرح تجاری اولین قدم برای راه انداختن کسب و کار و جذب سرمایه گذاران و کارآفرینان است بنابراین سعی کنید آن را به صورت خلاصه ولی در عین حال فراگیر و جامع به طوریکه در برگیرده تمامی اطلاعات ضروری شرکتتان باشد بنویسید تا با مطالعه آن افراد ذی صلاح  دید کلی از برنامه آینده کسب و کارتان بدست آورند.

بهتر است بدانید بسياري از شرکت ها ، به دلیل نداشتن یک طرح تجاری مناسب و منسجم و غیر قابل انطباق با نیاز بازار و صنعت ورشکست شده یا با مشکلات جدی مواجه می شوند.

راز ماندگاری و دوام یک شرکت یا سازمان  در بازار کسب و کار و حوزه صنعت داشتن یک چشم انداز و مدیریت مقتدر میباشد که در طرح تجاریتان باید به آن پرداخته شود.

سخن پایانی

این  را بدانید که اکثر مدل های موفق کسب و کار به دلیل عدم انطباق مدل با شرایط واقعی دنیا مدل تدریج اصلاح می‌ شود و شکل درستی به خود خواهد گرفت  و به یک مدل کامل ‌تر و قابل اطمینان تری تبدیل خواهد شد.

از شرکت هایی که دارای مدل کسب و کار موفق بوده اند شرکت های وال مارت است که نمونه ای از موفق ترین شرکت ها در داشتن یک مدل کسب و کار بسیار درست عمل کرده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی و سیستم اطلاع رسانی پیام سرمایه و صنعت ایران

ارسال هوشمند به 20000 مخاطب فعال

با معرفی فعالیت خود به بیش از 20000 مخاطب پیام سرمایه و صنعت ایران، سرمایه گذاران، مدیران شرکتها و صاحبان کسب و کار، فعالین اقتصادی، سرمایه پذیران و گروههای مختلف در صنعت و تجارت و ... به کار خود رونق ببخشید.

تماس با دفتر آگهی های پیام سرمایه و صنعت ایران: 02166577983