پیام سرمایه و صنعت ایران

مرجع اطلاع رسانی در سرمایه گذاری

چند توصیه مقدماتی برای سرمایه گذاری موفق تر

چند توصیه مقدماتی برای سرمایه گذاری موفق تر

چکیده مطلب:

از آن جایی که فرد سرمایه گذار باید از قدرت ریسک پذیری معقولی برخوردار باشد نباید به افرادی که سعی در پیش بینی قطعی بازار کار و سرمایه دارند اعتماد کرد و باید دانست که سرمایه گذاری همواره با عدم قطعیت و ریسک پذیری و نوسانات همراه است . باید بدانید که سرمایه گذاری به نوعی مانند بازی قمار است و هیچ کس با قطعیت نمیتواند پیش بینی کند که در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد همه افراد فقط آنچه را که حدس میزنند به زبان خواهند آورد .

فهرست مطالب

_از آن جایی که فرد سرمایه گذار باید از قدرت ریسک پذیری معقولی برخوردار باشد نباید به افرادی که سعی در پیش بینی قطعی بازار کار و سرمایه دارند اعتماد کرد و باید دانست که سرمایه گذاری همواره با عدم قطعیت و ریسک پذیری و نوسانات همراه است . باید بدانید که سرمایه گذاری به نوعی مانند بازی قمار است و هیچ کس با قطعیت نمیتواند پیش بینی کند که در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد همه افراد فقط آنچه را که حدس میزنند به زبان خواهند آورد .

_پذیرای خسارات و زیان های احتمالی باشید  

 عقل سلیم حکم میکند زمانی که کشتی در حال غرق شدن است دعا نکنید فقط بپرید به عبارت دیگر ، همیشه پذیرای شرایط موجود از جمله خسارات و زیان های احتمالی دنیای سرمایه گذاری باشید .

_ نقش شانس در سرمایه گذاری

شانس عاملی بسیار قدرتمند در جذب پول بیشتر در سرمایه گذاری میباشد ، هیچ گونه قطعیتی وجود ندارد و به عنوان یک سرمایه گذار شما به اهرم شانس بیشتر از هر چیز دیگری احتیاج خواهید داشت

می توان به گونه ای دیگر گفت که سخت کار کردن و تلاش برای هر موفقیتی لازم است  و میتواند تا حد زیادی در پیشبرد اهداف شما موثر باشد ولی برای موفقیت های بالاتر شما نیاز به چیزی بیشتر از تلاش بیوقفه خواهید داشت و ان هم چیزی نیست جز شانس .که البته خوش شانس بودن هم چندان اتفاقی نیست و عوامل زیادی در خوش شانس بودن نقش دارند که در مقاله ای دیگر به آن مفصل خواهیم پرداخت. 

­­_اعتماد به نفس داشته باشید

اعتماد به نفس روی دیگر بدبینی است ، اعتماد به نفس یعنی  آن که چقدر با قدرت میتوانید از پس موقعیت های سخت برآیید. پس خوش بینی را فراموش نکرده و انتظار بهترین پیشامد ها را داشته باشید.

_فکر خود را داشته باشید:

خودتان تصمیم گیرنده باشید و اجازه ندهید دیگران کنترل افکار را دست بگیرند ،تحت تاثیر عقاید دیگران قرار نگیرید در عوض خود کنترل امور را در دست گرفته و مسئولیت سرمایه گذاری خود را بپذیرید.

_ رو به جلو حرکت کنید :

چنانچه سرمایه گذاری شما بار اول جواب نداد کاملا آن را فراموش کرده و برای فرصت سرمایه گذاری دیگری خود را آماده کنید زیرا فرصت های سرمایه گذاری یکی پس از پس دیگری می آیند و میروند.

_ مانند حرفه ای ها عمل کنید :

 سرمایه گذاران حرفه ای نقاط ضعف و قوت خود را به خوبی میشناسند و روحیه شکست را در خود از بین میبرند زیرا هر چه بیشتر روی نقاط ضعف و شکست و نگرانی ها خود تاکید کنید احتمال زمین خوردن شما بیشتر خواهد بود، انتظارات قاطعانه  و تعیین یک چشم انداز مالی مشخص از اقدامات اولیه هر سرمایه گذار حرفه ای میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی و سیستم اطلاع رسانی پیام سرمایه و صنعت ایران

ارسال هوشمند به 20000 مخاطب فعال

با معرفی فعالیت خود به بیش از 20000 مخاطب پیام سرمایه و صنعت ایران، سرمایه گذاران، مدیران شرکتها و صاحبان کسب و کار، فعالین اقتصادی، سرمایه پذیران و گروههای مختلف در صنعت و تجارت و ... به کار خود رونق ببخشید.

تماس با دفتر آگهی های پیام سرمایه و صنعت ایران: 02166577983