پیام سرمایه و صنعت ایران

مرجع اطلاع رسانی در سرمایه گذاری

10 قدم به سوی بهترین سرمایه گذاری

2024-06-16

10 قدم به سوی بهترین سرمایه گذاری

چکیده مطلب:

اگر جزو آن دسته افرادی هستید که ممکن است هر لحظه به پول خود نیاز پیدا کنید بهتر است سراغ سرمایه گذاری های بلند مدت نروید. مانند سرمایه گذاری در سهام شرکت ها که در کوتاه مدت معمولا دچار نوسان شده و در دراز مدت( مثلا 5 سال )  بازدهی خود را نشان خواهند داد .

فهرست مطالب

_ چقدر میخواهید سرمایه گذاری کنید ؟

که این میتواند از پس انداز مبلغی در ماه یا پولی راکد که مدت هاست از آن استفاده نکرده اید تامین گردد . به خاطر داشته باشید فرصت های سرمایه گذاری متنوع همواره موجود هستند پس آنها را ا دست ندهید .

_ چه مدت زمان میخواهید سرمایه گذاری کنید ؟

اگر جزو آن دسته افرادی هستید که ممکن است هر لحظه به پول خود نیاز پیدا کنید بهتر است سراغ سرمایه گذاری های بلند مدت نروید. مانند سرمایه گذاری در سهام شرکت ها که در کوتاه مدت معمولا دچار نوسان شده و در دراز مدت( مثلا 5 سال )  بازدهی خود را نشان خواهند داد .

_ از آن پول چه استفاده ای میخواهید بکنید ؟

مثلا اگر هدف شما از سرمایه گذاری پرداخت هزینه تحصیلی فرزندانتان میباشد باید سرمایه گذاری طولانی مدت تر و کم ریسک تری را در نظر بگیرید و یا اگر قصد شما خرید ماشین جدید یا رفتن به مسافرت خارجی میباشد سرمایه گذاری های کوتاه مدت تر برای شما مناسب تر هستند .

_ آیا به بازدهی منظم سرمایه گذاری خود نیاز دارید ؟

جواب به این سوال کل سرمایه گذاری شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد مثلا سرمایه گذاری در زمینه مسکن و طلا یکی از گزینه های خوب پیش روی شماست .

بازدهی منظم سرمایه گذاری

 _سن شما چقدر است ؟

میزان ریسک شما در سرمایه گذاری ارتباط مستقیم با سن شما دارد آن چه مسلم است افراد جوان تر بیشتر از افرادی که نزدیک به سن بازنشستگی هستند ریسک میکنند پس بهتر است اگر در سنین بازنشستگی هستید سرمایه گذاری های کم ریسک تر را برای خود در نظر بگیرید. 

_ شرایط زندگی شما چگونه است ؟

متاهل هستید یا مجرد ؟ آیا فرزند دارید ؟ اگر چنانچه متاهل هستید و فرزند دارید بهتر است نسبت به افراد مجرد و بدون دغدغه کمتر ریسک نمایید .

­­­­­_آیا سرمایه گذاری های دیگری هم دارید ؟

چنانچه چندین سرمایه گذاری قبلا داشته اید و از سود دهی آنها اطمینان کامل دارید میتوانید سرمایه گذاری جدید خود را با ریسک پذیری بیشتری انجام دهید ، اما اگر این اولین و تنها سرمایه گذاری شما میباشد بهتر است با احتیاط و دقت نظر بیشتری اقدام نمایید.

_ارزش های شما کدامند؟

پاسخ به این سوال کاملا به اعتقاد و مذهب و فرهنگ شما بستگی دارد، پس بهتر است قبل از هر اقدامی در جهت سرمایه گذاری از چگونگی به دست آمدن سود سرمایه گذاری خود اطمینان حاصل نمایید .

_ قدرت ریسک پذیری شما در چه حدی است ؟

اگر فردی هستید که با نوسانات بازار بورس و سهام و….شب خواب به چشم تان نمی آید بهتر است کمتر ریسک کنید و سلامتی خود را به خطر نیاندازید.

_ چقدر در امر سرمایه گذاری انعطاف پذیر هستید ؟

سرمایه گذاری نیازمند صبوری و کمی خوش بینی است بنابراین اگر قبل از هر اقدامی از خود بپرسید که آیا ممکن است به پول خود احتیاج پیدا کنم ؟ یا آیا حاضرم برای سرمایه گذاریم هر هزینه ای را متقبل شوم ؟ راحت تر میتوانید در این زمینه اقدام کنید .

_ آیا میتوانید سرمایه گذاری های متنوع داشته باشید ؟

اگر بتوانید هم زمان با یک سرمایه گذاری بلند مدت چندین سرمایه گذاری کوچک و متنوع داشته باشید در موقع ضرورت راحت تر به پول خود دسترسی پیدا خواهید کرد .

بنابراین با توجه به شرایط خود سعی کنید با مشاورین مالی متبحر و متخصصین سرمایه گذاری مشورت کنید تا بتوانید بهترین سرمایه گذاری ممکن را انجام دهید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *