پیام سرمایه و صنعت ایران

مرجع اطلاع رسانی در سرمایه گذاری

برای پولدار شدن این اشتباهات را مرتکب نشوید:

2024-07-18

برای پولدار شدن این اشتباهات را مرتکب نشوید:

چکیده مطلب:

فهرست مطالب

بسیاری از افرادی که در زندگی پولدار شده اند در مورد پول سنجیده عمل کرده اند و حتی تصمیم گیری برای پولدار شدن را از سنین پائین آغاز کرده اند . بنابر  این اگر  قصد شروع یک سرمایه گذاری را دارید هر چند کوچک ، یا این که واقعا میخواهید به جرگه پولدار ها بپیوندید بهتر است مدیریت درستی روی درآمد و پول خود داشته باشید و به چند نکته کاربردی زیر نیز حتما توجه فرمایید:

ولخرجی نکنید ، کمتر از آن چه در می آورید خرج کنید :

برای مثال Sir John Templeton اسطوره سرمایه گذاری میگوید که تا 50 در صد درآمد خود را پس انداز میکرده است البته شما اگر همان 10 تا 15 درصد درامد خود را پس انداز کنید قدم بزرگی در موفقیت مالی خود برداشته اید .

 پول شما ارزشمند است آن را بیهوده خرج نکنید:

سرمایه گذاری کردن ، خوردن شام در یک رستوران گران قیمت یا خریدن لباس  فقط بخشی از مسئله است ، اکثر افرادی که هوشمندانه اقدام به خرج کردن پول میکنند ابتدای امر به کاربردی بودن و ارزش پولی آن محصول فکر میکنند مثلا برای خرید لباس ، لباس هایی با کیفیت بالاتر میخرند تا مدت زمان بیشتری را برای آنها کار کند. بنابراین با خرید اجناس کم کیفیت و ارزان قیمت به تدریج موجودی خود را خالی نکنید.

پول خود را برای کارمزد و بهره بانکی هدر ندهید:

 خود گرداننده بانک خود باشید. ذره ذره پول شما ارزشمند است ان را برای کارمزد های ATM بانک ها و سود سپرده های بانکی هدر ندهید .

حتی بعد از اتفاقات بزرگ و مهم هم باز کنترل خود را روی پولتان از دست ندهید :

مثلا ازدواج یکی  دیگر از آن اتفاقات مهم زندگی است که تمام جنبه های زندگی شما  را از جمله مالی تحت تاثیر قرار خواهد داد بنابر این اگر میتوانید طوری برای زندگی مالی خود برنامه ریزی کنید که تحت تاثیر اتفاقات بزرگ زندگی تان قرار نگیرد.

به یک درامد ثابت قانع نباشید و پیوسته به این فکر کنید که چگونه درآمد خود را افزایش دهید

بسیاری از مردم اصلا به افزایش درامد فکر نمیکنند یا این که یک افزایش1 تا 3 درصدی در درامد برایشان کافی است . متاسفانه اگر چنین است باید بگوییم که در یک رکود کامل به سر میبرید که  با مرور زمان قدرت خریدتان نیز کاهش خواهد یافت. اما افرادی که پولدار شده اند مدام به این فکر میکنند که چگونه میتوانند در آمد خود را افزایش دهند و این امر گزینه های بیشتری را برای لذت بردن از زندگی در اختیار شان قرار میدهد  و احساس امنیت بیشتری نیز بالطبع خواهند داشت. مثلا برای افزایش درامد در کلاس هایی که مهارتشان را افزایش میدهد شرکت میکنند یا اگاهی و اطلاعات خود را در زمینه های مختلف شغلی ارتقا میبخشند .

مدام صورت حساب های تان را مورد بازبینی قرار دهید :

با بازبینی  مداوم صورت حساب های بانکی ، قبض ها ، کارت های اعتباری  میتوانید از هزینه های اضافی کم کرده و پول بیشتری را برای خود پس انداز کنید .

ریسک های احمقانه  در مورد پول نکنید :

اگر بدانید که ریسک جزو جدایی ناپذیر هر سرمایه گذاری میباشد سعی می کنید حداقل ریسک های حساب شده انجام دهید به طور مثال مانند افراد پولدار موفق  برای خود بیمه عمر در نظر بگیرید و هنگام خرید ملک و ماشین و … از خدمات بیمه ای حتما استفاده کنید.

وقتی صحبت پول به میان می آید آنها وانمود میکنند که هیچ نمیدانند

شما هر چه قدر هم که فرد موفقی باشید ، در هر سرمایه گذاری مسائلی هست که به آن اشراف ندارید  بنابراین اگر میخواهید هوشمندانه عمل کنید . حداقل یک یا دو کتاب بخوانید ، اطلاعات کافی کسب کنید تا سوار بر تجارت خود باشید .

اجازه ندهید جستجوی پول تمام جنبه های زندگی تان را تحت تاثیر قرار دهد :

به دنبال موفقیت اقتصادی بودن هدف ارزشمند و والایی است ،بنابراین اگر سعی میکنید زندگی مالی خود را به بهترین شکل اداره کنید از دیگر جنبه های زندگیتان مانند حفظ سلامتی ، استراحت و تفریح  و خانواده غافل نشوید ، اگر احیانا جز ان دسته افرادی هستید که برای پول حتی سلامتی خود را به مخاطره میاندازید مطمئن باشید که استراتژی ضعیفی را به کار گرفته اید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *