پیام سرمایه و صنعت ایران

مرجع اطلاع رسانی در سرمایه گذاری

مشاغل پردرآمد و پولساز در ایران

مشاغل پردرآمد و پولساز در ایران

مشاغل پولساز در ایران

چکیده مطلب:

اگر میخواهید شغلتان را تغییر دهید یا کسب و کار جدیدی را انتخاب کنید نگاهی به لیست زیر بی اندازید. با بررسی در این مشاغل و انتخاب هرکدام به عنوان یک شغل پردرآمد، قادر خواهید بود آینده شغلیتان را تضمین کنید. منظور ما از بیان این لیست معرفی شغلهایی است که در بازار از مقبولیت بیشتری برخوردار هستند و اگر به درستی اجرا شوند نتایج خوبی در انتظارتان خواهد بود.

فهرست مطالب

اگر میخواهید شغلتان را تغییر دهید یا کسب و کار جدیدی را انتخاب کنید نگاهی به لیست زیر بی اندازید. با بررسی در این مشاغل و انتخاب هرکدام به عنوان یک شغل پردرآمد، قادر خواهید بود آینده شغلیتان را تضمین کنید. البته اگر مراحل آنرا به درستی پیاده و اجرا کنید. این نکته هم مهم است که هر کسی می تواند در شغل خود موفق باشد و درآمد بالایی را نیز کسب کند، اما منظور ما از بیان این لیست معرفی شغلهایی است که در بازار از مقبولیت بیشتری برخوردار هستند و اگر به درستی اجرا شوند نتایج خوبی در انتظارتان خواهد بود.

صنعت غذا (مواد غذایی و صنایع وابسته)

از آنجایی که خوراک از نیازهای اولیه هر انسانی است و در هر شرایطی باید این نیاز برآورده شود، بنابراین صنایع موادغذایی همیشه پرسود بوده اند! پس، به همین دلیل مشاغلی که با مواد غذایی مرتبط هستند، همواره دارای بازار پررونقی بوده و سود خوبی هم داشته اند.

در اینجا صحبت از تاسیس یک کارخانه تولید مواد غذایی نیست چون به سرمایه و ملزومات زیادی نیاز دارد اما شما می‌توانید به خدمات جانبی که کارخانه‌های موادغذایی احتیاج دارند فکر کنید و روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کنید.

اگر بخواهیم مثالی بزنیم، امروزه بسته بندی مواد غذایی از محتویاتش اهمیت بیشتری پیدا کرده بطوریکه بسته بندیهای خاص و متفاوت موجب جذب بیشتر مردم می شوند و این یعنی فروش و سود بیشتر…

یک ایده خوب در این حوزه میتواند ایجاد یک کارگاه کوچک بسته بندی با طراحی های ویژه، خاص و مبتکرانه باشد، فقط کاقیست کمی خلاق باشید تا در یک مدت کوتاه – مثلا یکسال- به یک فرد موفق و با درآمد بالا تبدیل شوید.

همچنین می توان از طرفیت کارخانه های دارای مجوز بهداشت بهره برد و ادویه و حبوبات و موارد مشابه را سفارش گرفت و تحویل مشتری داد. بدین ترتیب شما مواد غذایی را با بسته بندی خودتان در بازارهای خاص مثل پادگان‌ها، دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و رستورانها و… ارائه می دهید.

پس از اینکه محصولتان مطرح شد و در اصطلاح کارتان گرفت یقینا  کارخانه های بزرگ، به سراغتان می آیند تا سفارش بسته‌بندی محصولات‌شان را به شما بدهند. اینجاست که شما تبدیل به یک کارآفرین موفق خواهید شد.

یکی دیگر از مشاغل وابسته به مواد غذایی، ظروف یکبار مصرف است. بورس اصلی ظروف یکبار مصرف  میدان راه‌آهن تهران است. اگر سری به مغازه‌های ظروف یک‌بار مصرف بزنید، متوجه بازار پر رونق آنها خواهید شد. شاید به جرات می توان گفت تنها صنفی که همیشه بازارشان براه است و هیچوقت نگران مشتری و ضرر کردن نیستند، همین گروه هستند.

در این شغل اگر بتوانید نبض بازار را در دست بگیرید.، درآمد و سودآوریتان سربه فلک خواهد کشید و این چیزی است که هر کسی به دنبالش است.

طراح مد و لباس

کاری که یک طراح مد انجام می دهد، ارائه طرح‌های جدید، زیبا و متنوع است و در این عرصه رقابت در زیبایی لباس و مد، همواره بسیار مشهود و پررنگ است. اگر میخواهید وارد این کار شوید، پس از کسب آموزشهای مربوطه و مهارتهای لازم و با استفاده از فضای مجازی در مقیاس کوچک، محصولات خودرا به بازار معرفی نمایید. کافیست در این حین شرکتهای معتبر هم شما را ببینند و زمینه های همکاری با آنها را پیدا کنید. پس از آن آینده شغلی و درآمدیتان تامین خواهد شد.

آرایشگری بانوان

آرایشگری نیز از جمله مشاغلی است که همیشه بازار دارد و مردم برای زیبایی خود در هزینه کردن کم نمیگذارند. البته به دلیل تنوع و شاخه های این شغل در بخش بانوان – مثل آرایش و گریم عروس، کاشت ناخن، پاکسازی پوست، اکستنشن و… – تنوع بسیار بیشتری نسبت به آقایان وجود دارد و همین امر موجب درآمدزایی بالای این شغل در بخش بانوان شده است. بنابراین یکی از پولسازترین مشاغلی که یک خانم می‌تواند انجام دهد ارائه خدمات آرایشگری است.

ثروت اصلی آرایشگران، مشتریان ثابت و روزانه آنهاست و هرچه تعداد این مشتریان بیشتر باشند، اطمینان از کسب درآمد بالاتر نیز افزایش خواهد یافت.

بازاریابی تلفنی

حتما شماهم تماس تلفنی از یک بازاریاب برای ارائه محصولی را داشته اید و با خود این فکر را بکنید که چه کسی ممکن است محصولی را اینچنین خریداری کند؟! اما وقتی به استمرار و عدم ناامیدی بازاریابان تلفنی بیشتر دقت کنید متوجه انگیزه بالای آنها در این راه خواهید شد.

این شغل سالهاست در کشورهای مختلف دنیا وجود دارد و در ایران نیز به نوعی فراگیر شده است. کافیست در خصوص نحوه صحبت و ارائه محصول به شیوه گفتاری آموزشهای لازم را دیده باشید، چون پس از آن فقط به یک خط تلفن و یک دفترچه یادداشت احتیاج خواهید داشت. اگر محصول مناسب و پورسانت معقولی را پیدا کنید، و بتوانید با استفاده از فنون فروشندگی مشتری‌ها را جذب کنید،  می توانید به درآمد خوبی برسید. در مرحله بعد ایجاد تیمهای مختلف بازاریابی تلفنی و مدیریت انها توسط شما، نوید درآمدهای بسیار جذابی را خواهد داد.

توریسم سلامت یا درمان

از آنجاکه هزینه‌های درمانی، همچون دندانپزشکی و جراحی زیبایی و حتی بعضی اعمال جراحی در ایران به نسبت سایر کشورها بخصوص کشورهای حاشیه خلیج فارس ارزانتر است، اشخاص بسیاری از آن کشورها  برای انجام انواع خدمات پزشکی و درمانی به ایران سفر می‌کنند. همین مساله موجب شده تا صنعت توریسم درمانی رونق بگیرید. احتمالا از اقوام و آشنایان شما هم کسانی هستند که به ایران سفر کرده اند تا از خدمات پزشکی ارزانتر در حوزه زیبایی استفاده نمایند. از آنجاکه جراحی زیبایی در سرتاسر دنیا متقاضی بسیاری دارد، به همین دلیل پردرآمدترین شغل در دنیا و بالطبع در ایران محسوب می شود.

پس با دانستن این موارد کافیست شرایطی را مهیا نمایید تا متقاضیان خدمات پزشکی و خصوصا جراحی زیبایی بتوانند براحتی به ایران سفر کرده، چندروزی اقامت داشته و در نهایت پس از دریافت خدمات درمانی به کشور محل زندگیشان باز گردند. هماهنگی با پزشکان مربوطه، آژانسهای مسافرتی و هتلها و اقامتگاهها از جمله فعالیتهایی است که شما میبایست انجام دهید. اگر همه چیز با نظم و برنامه انجام شود، از درآمد بالای خود مطمئن باشید، چون مشتریان شما دلار و یورو و دینار خرج می کنند و همه چیز به نظر ارزانتر از تصورشان است و این یعنی درآمد بالا برای شما…

خدمات ماساژ و پاکسازی صورت

شاید تا چندسال قبل کسی فکرش را هم نمیکرد که بتوان با ماساژ پول درآورد. اما اگر ماساژ و زیرمجموعه های مختلف آنرا به عنوان یک تخصص ببینید، دیدگاهتان بطور کامل تغییر خواهد کرد.

درآمد در این حوزه نیز همانند سایر مشاغل به نحوه ارائه و تفکر مجری آن وابسته است. اما نکته متمایز در این شغل، بازار هدف و مشتریان ویژه آن است که آنرا درآمدزا کرده است. ماساژ نیز مثل بقیه مشاغل نیازمند آموزش و مهارت است و بنابر کاربری های متفاوت، ابزار و امکانات خاص خودرا نیز می طلبد.

اگر میخواهید این شغل را دنبال کنید، نیازمند یک اتاق کوچک با یک تخت مخصوص ماساژ هستید و بهتر است این مکان به منطقه مرفه نشین شهرتان نزدیکتر باشد چون پولدارها بیشتر سراغتان را می گیرند و این یعنی درآمد بیشتر…

از دیگر فعالیتهایی که همسو با ماساژ می توان انجام داد، ماساژ و پاکسازی صورت است. با کمی آموزش و کسب مهارتهای لازم و همکاری با کسانی که در این زمینه تجربه دارند می توان در یک مکان فعالیتهای مرتبط با ماساژ و پاکسازی صورت را نیز انجام داد.

البته اینکار نیازمند تهیه تجهیزات و ابزار خاص است اما از آنجا که قادر خواهید بود تا مشتریان بسیاری را جذب خود کنید و خرید این تجهیزات نیز قالبا بصورت اقساط امکانپذیر است، پس نگران چنین هزینه هایی نباشید. در کوتاهترین زمان ممکن سرمایه تان با سود زیاد به جیبتان برمی گردد.

راهنمای تور (تور لیدر)

اگر جزو آن گروهی هستید که علاقه زیادی به سفر دارند انتخاب این شغل فرصت مناسبی را نصیبتان خواهد نمود. این گزینه هم برای گردشگران خارجی و هم مسافران داخلی شرایط فعالیت را دارد. شهرهای توریستی مثل اصفهان و شیراز به دلیل  دارا بودن بناهای تاریخی و بازارهای سنتی همواره برای گردشگران خارجی هیجان انگیز بوده اند.

اما ایران فقط به این دو شهر خلاصه نمی شود و مکانهای بسیاری در جابجای آن وجود دارند که گردشگران داخلی هم برای دیدن آنها علاقه زیادی دارند و هزینه می کنند.

اما تور لیدر یا راهنمای گردشگری کیست؟

راهنمای گردشگر یا تورلیدر کسی است که با آشنایی، دانش و تسلط کامل بر نقاط گردشگری یک شهر یا مناطق دیدنی آن، از جمله اماکن تاریخی، بازارهای تجاری، جاذبه‌های طبیعی و… شرح حال کاملی از خصوصیات و تاریخچه مربوط به این اماکن را برای گردشگرانی که به آن جا سفر کرده اند را معرفی و توضیح داده و توانایی پاسخگویی به سوالات گردشگران را بطور کامل دارد. تمامی این موارد نیازمند داشتن دانش و اطلاعات کامل از تاریخ،  حال و حتی برنامه های مربوط به آینده مکان موردنظر است. از جمله فعالیتهای مرتبط با اینکار تولید محتوا در فضای مجازی و همچنین انتشار بروشورهای جذاب برای معرفی بهتر مناطق موردنظر است.

واسطه‌گری (دلالی)

بین ما ایرانیها اینطور جا افتاده که شغل واسطه‌گری یا دلالی در هر زمینه‌ای، یکی از کم زحمت‌ترین و پر سودترین مشاغل به حساب می‌آِید و دلال یا واسطه با یک تلفن کلی پول به جیب میزند. اما در واقعیت به این سادگیها هم نیست…!

این شغل نیز همچون سایر مشاغل نیازمند تجربه، مهارت و سرمایه است. شما می توانید در هر زمینه تخصصی تبدیل به واسطه برای تامین کالاهای مربوطه شوید ولی باید بدانید چه محصولی را کی و از چه کسی بخرید و به چه کسانی بفروشید. همین نکته نیازمند داشتن اطلاعات کافی در آن زمینه است و اشکال کار اینجاست که هیچ آموزشگاهی به شما دلالی نمی آموزد و تا زمانیکه اعتبار لازم را کسب نکنید هم میبایست با سرمایه خودتان کار کنید.

پس این شغل علاوه بر داشتن تجربه، سرمایه هم به مقدار مکفی نیاز دارد. البته وقتی در این راه شناخته شدید، می توانید با یک تلفن همان کاری را بکنید که در ذهنتان می پروراندید.

کشاورزی و دامپروی نوین ( براساس آخرین متدهای روز دنیا)

از زمان تشکیل اولین تمدنها، کشاورزی و دامپروری از جمله حیاتی ترین فعالیتهای انسان بوده و در حال حاضر نیز با پیشرفت تکنولوژی، افزایش جمعیت و ایجاد روش‌های نوین، این حوزه به یک شغل مهم در سراسر جهان تبدیل شده است. در ایران نیز به خاطر داشتن زمین‌های فراوان از یکسو و کمبود منابع آب از سوی دیگر، بهره مندی از دانش روز و کشاورزی پیشرفته و نوین از جمله ملزومات این صنعت مهم است.

با داشتن کمی علاقه و پشتکار و بهره مندی از دانش روز و در نهایت سرمایه گذاری در این بخش می توان ارزش افزوده مناسبی را برای خود متصور شد.

همانطور که عنوان شد ایران، با مشکل خشکسالی و کمبود منابع آب دست به گریبان است. از اینرو استفاده از دانش روز و شیوه های آبیاری نوین می تواند علاوه بر حل این معضل، سود بسیاری را برای شما ایجاد نماید.

همچنین با انتقال دانش فنی در زمینه دامپروری و انتخاب و وارد کردن دامهای بهینه شده و تطبیق با آب و هوای ایران می توان در این شغل نیز درامد بسیار زیادی را متصور بود. اتفاقی که سالهاست در کشورهای پیشرفته دنیا در حال انجام است و ما از آن غافلیم.

راه‌اندازی آشپزخانه

با تغییر سبک زندگی در شهرهای بزرگ بسیاری از مردم مجبور هستند وعده‌های غذایی خود را از بیرون تهیه ‌کنند، همین امر موجب شده افرادی که تعداد وعده‌های غذایی بیشتری از رستوران‌ها و آشپزخانه‌ها سفارش می‌دهند همیشه سعی می‌کنند بهترین آن‌ها را انتخاب و سفارش دهند. بدین ترتیب تعداد آشپزخانه های خانگی و صنعتی به شدت افزایش داشته و بدنبال آن آشپزخانه‌هایی که از نظر کیفیت غذا، نوع سرویس‌دهی، بسته بندی و حمل و نقل عملکرد خوبی دارند، طبیعتا درآمد بالایی را نیز به جیب می زنند. چنانچه به آشپزی علاقمند هستید و این توانایی را دارید که غذاهای خوشمزه و سالم و متنوع را در تعداد بالا بپزید،  تاسیس آشپزخانه شغل مناسبی است. البته راه دیگری نیز وجود دارد که شخصی ماهر و مسلط به آشپزی را به کمک بگیرید و آشپزخانه خود را راه اندازی نمایید. توجه داشته باشید که فقط پختن غذاهای خوشمزه چاره کار نیست و انتخاب ظروف بسته بندی و نحوه انتقال و حمل غذای گرم از جمله مواردی است که در موفقیت شما نقش بسزایی دارند.

تعمیرکار خودرو

نگاهی گذرا به خیابانهای شهر و تردد هزاران خودرو در آن، بیانگر ارائه خدماتی است که این ارابه های آهنی را سرپا و در حال حرکت نگه داشته است. هرچه تعداد خودروها بییشتر و عمر آنها افزایش می یابد، مراجعه به تعمیرگاهها نیز بیشتر می شود. تعمیرکار خودرو از جمله فعالیتهای خدماتی است که نیازمند دانش و تجربه است تا بتواند براحتی و در کمترین زمان رفع عیب نماید و کار کردن در سرما و گرما و مبارزه با آهن و روغن و گریس این شغل را در گروه مشاغل دشوار جای داده است. اما با تمامی این سختیها، آنچه مشخص است درامد بالای این گروه شغلی است و انگار درامدش به زحمتش می ارزد.

البته هرچه تخصص و فعالیت خود را به سمت خودروهای لوکس ببرید با زحمت کمتر درامد بیشتری در انتظارتان خواهد بود.

طراح دکوراسیون

دنیای مد و زیبایی از مهمترین مفاهیم سرمایه داری است و سرمایه گذاریهای کلان در این حوزه خود مبین این اصل است. دنیای مد تا حدی پیش رفته که آثار آن را در صنعت ساختمان نیز می توان به وضوح مشاهده کرد. بطوریکه بسیاری در تغییر و تزئین محیط زندگی خود دائم درحال رقابت با یکدیگر هستند.

باتوجه به افزایش بی رویه قیمت املاک، بهینه کردن ملکهای قدیمی و تبدیل آن به بناهای شیک و امروزی بسیار طرفدار پیدا کرده است. چه منازل و مسکونی و چه محل کار، تغییر و ایجاد تنوع و به روز نمودن طرح ساختمان و همچنین وسایل و مبلمان از جمله مواردی هستند که نیاز به چنین شغلی را آشکار می نمایند. یک طراح خوب قادر است با بهره جستن از متریال و ابزار روز موجود در بازار و برحسب شرایط ملک، بهترین طراحی را اجرا نماید. که البته همین مساله اشراف او به شرایط بازار و همچنین داشتن دانش و اطلاعات و تجربه کافی را می طلبد. این شغل براساس موضوع به شاخه‌های متعددی مثل طراحی داخلی ساختمان، طراحی نمای بیرون ساختمان، طراحی فضای اداری، طراحی مغازه‌های تجاری و طراحی فضای سبز تقسیم می‌شود.

باتوجه به ابعاد و شرایط املاک و امکان اجرای دو یا چند پروژه همزمان، طراحی دکوراسیون را می توان در گروه مشاغل با درامد بالا قرار داد.

نتیجه گیری:

با توجه به مطالب عنوان شده، اگر در صدد انتخاب شغل جدید هستید می توانید نگاهی به این لیست داشته باشید، از آنجاکه انتخاب کردن (آنهم در موضوع مهمی مثل شغل) همواره یکی از دغدغه های هر شخصی است، از اینرو موارد عنوان شده می تواند به شما در این راه کمک نماید. لازم به ذکر است که یکی دیگر از برنامه های پیام سرمایه و صنعت ایران، بررسی هریک از این مشاغل جهت اجرا و پیاده سازی در ظرفیتهای متفاوت و بصورت مجزاست و شما قادر خواهید بود با مقایسه شرایط و امکانات موجود خود، بهترین تصمیم را اتخاذ نمایید.

همکاری با پیام سرمایه و صنعت ایران

پیام سرمایه و صنعت ایران در نظر دارد تا مشاغل و کسب و کارهای بیشتری را از نگاه کارشناسی مورد بررسی قرار دهد. بنابراین شما می توانید با ارائه موضوع شغلی در اینراه به ما کمک کنید. کافیست موضوع شغلی را که مدنظرتان است مورد بررسی قرار گیرد را در قسمت دیدگاه این مقاله عنوان نمایید. کارشناسان ما براساس اولویت تعداد درخواست، نسبت به ارائه گزارش کارشناسی و تحلیل شغل مربوطه اقدام نموده و پیام سرمایه و صنعت ایران منتشر خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی و سیستم اطلاع رسانی پیام سرمایه و صنعت ایران

ارسال هوشمند به 20000 مخاطب فعال

با معرفی فعالیت خود به بیش از 20000 مخاطب پیام سرمایه و صنعت ایران، سرمایه گذاران، مدیران شرکتها و صاحبان کسب و کار، فعالین اقتصادی، سرمایه پذیران و گروههای مختلف در صنعت و تجارت و ... به کار خود رونق ببخشید.

تماس با دفتر آگهی های پیام سرمایه و صنعت ایران: 02166577983