پیام سرمایه و صنعت ایران

مرجع اطلاع رسانی در سرمایه گذاری

وام ازدواج

2024-05-18

وام ازدواج

تصویر درخواست وام

چکیده مطلب:

وام ازدواج از سال ۱۳۸۸ بود که در راستای حمایت از جوانان برای تامین بخشی از نیازهای آنها در آستانه تشکیل زندگی توسط شبکه بانکی پرداخت می شود. این وام به دلیل داشتن سود کم برای آغاز زندگی دو زوج جوان می تواند مناسب باشد .

فهرست مطالب

وام ازدواج

وام ازدواج از سال ۱۳۸۸ بود که در راستای حمایت از جوانان برای تامین بخشی از نیازهای آنها در آستانه تشکیل زندگی توسط شبکه بانکی پرداخت می شود. این وام به دلیل داشتن سود کم برای آغاز زندگی دو زوج جوان می تواند مناسب باشد . از آنجا که امکان اعطای تسهیلات ازدواج به هر ایرانی وجود دارد، چنانچه درواقع به هر یک از متقاضیان صرفا یک مرتبه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج تعلق میگیرد. برای اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و شورای پول و اعتبار جمهوری اسلامی ایران اطلاعات بیشتری دریافت نمایید

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با اعمال قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و قوانین مربوط به ایثارگران، قانون حمایت از حقوق معلولان، قانون جهش تولید دانش بنیان، قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی و تسهیلات موضوع ماده(۷۷) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه زندانیان نیازمند از محل سپرده های قرض الحسنه اعم از جاری و پس انداز شبکه بانکی (غیر از بانک های قرض الحسنه) پس از کسر سپرده قانونی را تا سقف سه میلیون میلیارد (۳.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال به قرض الحسنه ازدواج، فرزندآوری و ودیعه یا خرید یا ساخت مسکن و دیگر موارد ذکرشده در قوانین فوق اختصاص داده و از طریق بانک های عامل (به تشخیص شورای پول و اعتبار) به شرح زیر نسبت به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اقدام نماید.

چه میزان وام ازدواج برای سال ۱۴۰۳ تعیین شد؟

به اساس خبر ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سال ۱۴۰۳ تسهیلات ازدواج به زوج های زیر ۲۵ سال در سال آینده ۳۵۰ میلیون تومان پرداخت خواهند شد . این مبلغ بر اساس قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و… است. بنابراین، برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد، از مراجع احتمالات اطلاعات بیشتری در بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران یا شورای پول و اعتبار جمهوری اسلامی ایران دریافت نمایید.

تصویر حلقه ازدواج

مدارک لازم برای دریافت وام

مدارک لازم برای دریافت وام شامل اصل سند ازدواج، اصل کارت ملی (موقت یا دایم)، کد پستی محل سکونت متقاضی، اقرارنامه ازدواج می‌باشد .

 

………………………………………………………………………

بیشتر بخوانید: وام ملکی

………………………………………………………………………

 

آیا دریافت وام ازدواج برای همه استفاده قابل است؟

بله امکان دریافت این وام برای همه افراد ایرانی وجود دارد. اما، هر فرد تنها یکبار می‌تواند از این تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بهره‌مند شود . بنابراین، اگر شرایط مربوطه را دارا باشند، هر ایرانی می‌تواند یکبار از این وام استفاده کند.

مقدار سود این وام

نرخ بهره وام های ازدواج معمولا حدود 4 تا 13 درصد است.

چهار نکته درباره سمت تاریک وام ازدواج ۱۴۰۲

چهار نکته کلیدی در مورد جنبه تاریک وام های ازدواج در سال 1402 به شرح زیر است:

کل اقساط حدود 440 میلیون تومان، با 79 میلیون و 200 هزار تومان بهره وام است.

نرخ بهره برای وام های ازدواج در 4٪ با دوره بازپرداخت 120 ماه (10 سال) محاسبه می شود.

در سال 1403 وام ازدواج 33 درصد افزایش یافته است.

اقساط ماهانه برای وام های ازدواج می تواند بیش از چهار میلیون تومان باشد و بر بار مالی بر تازه عروس و دامادهایی که این کمک مالی را انتخاب می کنند تاثیر می گذارند.

 

 

مقالات مرتبط :

پرداخت وام خودرو

وام فوری

مراکز تامين سرمايه

7 پاسخ

    1. سلام رو ملک-خودرو-طلا و سیم کارت پرداخت داریم. برای دریافت اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید. 02166577983

    1. سلام فقط رو ملک مسکونی -خودرو- طلا – سیم کارت. برای دریافت اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید. 02166577983

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *