پیام سرمایه و صنعت ایران

مرجع اطلاع رسانی در سرمایه گذاری

وام خونه

2024-05-18

وام خونه

تصویر خانه و سکه

چکیده مطلب:

وام مسکن یا وام خونه، نوعی وام تضمین شده است که به افراد برای خرید ملک یا به مالکین خانه پرداخت می‌شود.

فهرست مطالب

وام خونه

 

وام مسکن یا وام خونه، نوعی وام تضمین شده است که به افراد برای خرید ملک یا به مالکین خانه پرداخت می‌شود. برخی از ویژگی‌های وام مسکن به شرح زیر است:

 • هدف وام باید به وام‌دهنده مشخص شود و باید برای خرید دارایی ثابت مانند خانه باشد.

انواع مختلفی از وام مسکن وجود دارد که افراد با توجه به شرایط خود می‌توانند از آن استفاده کنند.

 • یکی از انواع وام مسکن، وام مسکن جوانان بانک مسکن است که شرایط و نحوه ثبت‌نام آن در سال ۱۴۰۳ توضیح داده شده است.
 • برای دریافت وام مسکن، مدارک مختلفی مانند مبایعه‌نامه، مدارک هویتی، قبض برق و مدارک شغلی باید ارائه شود. میزان اقساط وام مسکن به مدت زمان بازپرداخت آن بستگی دارد و بانک مسکن دو روش بازپرداخت را به مشتری پیشنهاد می‌کند.

 

وام خرید مسکن جوانان بانک مسکن ۱۴۰۳

وام خرید مسکن جوانان بانک مسکن ۱۴۰۳، یک تسهیلات مالیاست که به جوانان کمک می‌کند تا به خرید خانه خود بپردازند. در این مقاله، شرایط دریافت و نحوه ثبت نام این وام در سال ۱۴۰۳، توضیح داده شده است.

 

شرایط دریافت وام

 • اصل و کپی مبایعه نامه
 • اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی خریدار و فروشنده
 • قبض برق ساختمان ملک خریداری شده
 • کد پستی ملک خریداری شده
 • اصل دفترچه یا کارت حساب
 • مدارک شغلی خریدار، از جمله گواهی حقوق یا جواز کسب
 • اصل و کپی وکالت نامه (در صورت وجود وکیل)
 • اصل و کپی اجاره نامه ملک (املاک اوقافی)
تصویر خانه شیروانی قرمز
وام خونه

 

ثبت نام وام

ثبت نام وام خونه جوانان ۱۴۰۲، از طریق مراجعه حضوری به شعب بانک مسکن صورت می‌گیرد. پس از تکمیل نمونه فرم‌های دریافت وام مسکن جوانان بانک مسکن، چک مبلغ تسهیلات صادر شده و به مشتری تحویل داده می‌شود. پرونده نیز به صورت اینترنتی درج می‌شود و بایگانی می‌گردد که یک بازه زمانی 5 الی 7 روزه زمان خواهد برد.

…………………………………………………………………………….

بیشتر بخوانید : وام و انواع آن

…………………………………………………………………………….

اقساط وام

میزان اقساط وام مسکن جوانان، به مدت زمان بازپرداخت این وام بستگی دارد. دو روش برای بازپرداخت وام مسکن جوانان در نظر گرفته می‌شود: روش اول، به صورت ساده پرداخت اقساط این تسهیلات به مدت زمان مشخصی است. بانک مسکن یکی از این روش‌ها را به مشتری پیشنهاد می‌کند.

 

انواع وام خونه

 

انواع وام خونه به دو دسته اصلی تقسیم می‌شوند: وام‌های مسکن که از طریق صندوق پس‌انداز مسکن و با شرط سپرده‌گذاری ارائه می‌شوند، و وام‌های مسکن بدون شرط سپرده‌گذاری که در مواقعی که نیاز فوری به دریافت تسهیلات دارید، کمک‌رسان هستند. بانک مسکن نیز تسهیلات مختلفی مانند وام مسکن با اوراق حق تقدم، وام مسکن زوجین، وام مسکن یکم و وام مسکن جوانان برای خرید واحد مسکونی به مشتریان خود ارائه می‌دهد. این وام‌ها با شرایط مختلفی مانند سقف تسهیلات، نرخ سود و مدت بازپرداخت اقساط، به مشتریان ارائه می‌شوند. برای مثال، وام مسکن جوانان از محل حساب پس انداز مسکن جوانان با سقف تسهیلات در تهران 2.130 میلیون ریال و در مراکز استانها و شهرهای بالای 200 هزار نفر 830 میلیون ریال است.

 

وام خونه در سال 1403

 

وام خونه در سال 1403 شامل وام‌های مسکن مختلفی بود که افراد می‌توانستند برای خرید ملک یا خانه خود از آنها استفاده کنند. این وام‌ها شامل وام ودیعه مسکن، وام اجاره خانه، وام مسکن زوجین و وام‌های دیگر بودند. برای مثال، وام ودیعه مسکن با نرخ 23 درصد در سال 1403 به متقاضیان پرداخت می‌شد و باید در پنج سال کل مبلغ وام را به بانک بازپرداخت کنند. همچنین، وام مسکن زوجین نیز از جمله تسهیلاتی بود که به زوجین متأهل و سرپرست خانوار مجرد ارائه می‌شد. این وام‌ها با شرایط مختلفی از جمله نرخ بهره، مدت بازپرداخت و سقف تسهیلات به افراد ارائه می‌شدند.

 

مقالات مرتبط :

تسهيلات چيست؟ تسهيلات قرض الحسنه

سرمايه و سرمايه گذاري

مراکز تامين سرمايه

2 پاسخ

  1. سلام . باید به مراکز تامین سرمایه یا بانک مراجعه نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید. 02166577983

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *