پیام سرمایه و صنعت ایران

مرجع اطلاع رسانی در سرمایه گذاری

پندهای سرمایه گذاری بزرگان

2024-07-18

پندهای سرمایه گذاری بزرگان

چکیده مطلب:

بازار سهام یک بازی بیسبال و بولینگ نیست، نباید بر همه چیزی چیره شویم. می توانیم منتظر پرتاب باشیم. مشکل اساسی مربوط به زمانی است که ما مدیر مالی هستیم، یعنی زمانی که طرفداران داد می زنند: “پرتاب کن” و ما در این هنگام باید محکم و استوار و بدون دخالت احساس، کار خود را انجام دهیم.

فهرست مطالب

11-بازار سهام یک بازی بیسبال و بولینگ نیست، نباید بر همه چیزی چیره شویم. می توانیم منتظر پرتاب باشیم. مشکل اساسی مربوط به زمانی است که ما مدیر مالی هستیم، یعنی زمانی که طرفداران داد می زنند: “پرتاب کن” و ما در این هنگام باید محکم و استوار و بدون دخالت احساس، کار خود را انجام دهیم.

12-چنانچه تمامی تجارت و آینده ی تجاری را بشناسیم، به ندرت به این روش روی می آوریم. آسیب پذیرترین تجارت، آن است که در آن سرمایه گذاران به امنیت زیادی نیازمند باشند.

13-اگر بازارها همیشه مؤثر باشند، پس من حالا می بایست یک ولگرد کاسه به دست باشم.

14-خرید سهام یک شرکت معمولی با قیمت نسبتاً پایین بهتر از خرید یک شرکت متوسط با قیمت بالا است.

15-در صورت شناخته نشدن ارزش جواهرات، جواهرساز هم شناخته نمی شود.

16-در انسان ویژگیهای فاسدی وجود دارد که کارهای آسان را سخت جلوه می دهند. هدف فرد باید به گونه ای باشد که بتواند آن کار را به درستی تمام و کمال انجام دهد. مشکل ما با گذشت زمان حل نمی شود.

17-از جملات وارن بافت در مورد سرمایه گذاری می توان به این اشاره کرد که نظرات عموم در اندیشه ما جایی ندارند.

18-با وجود بیمه هیچ محدودیتی برای حماقت و اشتباه وجود ندارد.

19-اگر تجارت یک شرکت خوب عمل کند، به دنبال آن سهام شرکت نیز از آن پیروی می کند.

پندهای سرمایه گذاری بزرگان

20-برای بدست آوردن شهرت به ۲۰ سال زمان نیاز است و برای تخریب آن تنها ۵ دقیقه زمان لازم است.

21-هرگز چیزی نمی خرم مگر اینکه بتوانم بر اساس استدلال و منطق خویش قیمت درست را پرداخت کنم. با وجود آگاهی از اشتباه خویش راه حل آن را می دانم. در حال حاضر ۳۲ میلیارد دلار به شر کت کوکاکولا پرداخت کرده ام به این دلیل که…؟ اگر نتوانیم به این سوال پاسخ دهیم پس قادر به خرید آن نیستیم و اگر در طول چند دقیقه از عهده آن برآییم، می توانیم.

22-باید بتوانیم توضیح دهیم که چرا کار می کنیم؟ چرا سرمایه گذاری می کنیم؟ هرچه هست باید روی کاغذ آوریم و در صورت عدم ارائه یک پاسخ درست و هوشمندانه نباید شغلی انتخاب کرده و سرمایه گذاری کنیم.

23-من با هوش هستم و روش هایی را که منطقی است و بر روی آن شناخت دارم، اگرچه سختی هایی داشته باشند, رها نمی کنم. اگر روشی آسان به من ارائه شود که اصلاً شناختی درباره ی آن نداشته باشم، در این مسیر موفق نمی شوم و سرمایه خود را از دست می دهم.

24-به دنبال یک چیز واهی نیستم که در من امید ایجاد کند، مثل یک سال خوب و پر شانس و هرگز نمی خواهم با پول دیگران به شانس برسم. با محیط بازار شارژ نمی شوم و نمی خواهم وارد بازی شوم که در مورد آن شناخت ندارم تنها به دلیل اینکه یک قهرمان را شکست دهم.

25-نوع جنگ من برنده شدن است و دیگر هیچ .

26- هرگاه از واران بافت سؤال شده است که چگونه در زمینه سرمایه گذاری موفق شدی؟ او پاسخ داده است : هر سال صدها و صدها گزارش سالانه شرکت ها را خوانده ام.

من اولین سرمایه‌گذاری‌ام را در سن 11 سالگی انجام دادم.تا آن موقع داشتم زندگی‌ام را تلف می‌کردم! وارن بافت  

قیمت، چیزی است که شما پرداخت می‌کنید.ارزش، چیزی است که شما بدست می‌آورید. وارن بافت

27-الیشر اسمانوف: در سرمایه‌گذاری اول از همه من از غریزه‌ام پیروی می‌کنم

در سرمایه‌گذاری اول از همه من از غریزه‌ام پیروی می‌کنم، تجربیاتی که طی سالیان بدست آوردم و احساسی که می‌گوید چه زمانی، وقت خرید سهام است، همان چیزی است که شم اقتصادی می‌نامم. الیشر اسمانوف

4 پاسخ

    1. سلام . لطفا فرم سرمایه پذیر – که در قسمت بالای سایت قرار گرفته – را تکمیل نمایید . تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند .

    1. سلام تا 90درصد ارزش پرداخت داریم. برای دریافت اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید. 02166577983

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *