پیام سرمایه و صنعت ایران

مرجع اطلاع رسانی در سرمایه گذاری

4میلیونر خودساخته :

2024-06-15

4میلیونر خودساخته :

چکیده مطلب:

4میلیونر خودساخته : ریچارد برانسون بنیانگذار virgin group Elon Musk بنیانگذار tesla motor  و space x Mark Cuban سرمایه گذار shark tank ، مالک Dallas Mavericks ، تئاترهای Landmark Ray Kroc موسس و بنیانگذار رستوران های زنجیره ای McDonald’

فهرست مطالب

ریچارد برانسون بنیانگذار virgin group

او در حال حاضر مالک 400 شرکت است و  مدرک دانشگاهی ندارد  و حتی دبیرستان خود را نیز تمام نکرده است . او اصالتا” بریتانیایی بوده و یک کارآفرین موفق است . او در سال 2012 طبق گزارش مجله فوربز با ثروتی معادل ۴٫۶ میلیارد دلار جزو ثروتمندترین شهروندان بریتانیا بوده است   جزیره اختصاصی  خود را دارد.  

او در دهه ۱۹۸۰ شرکت هوایی (ویرجین آتلانتیک) را به وجود آورد .

Elon Musk بنیانگذار tesla motor  و space x

او یک کارآفرین است و در افریقای جنوبی متولد  شده است و در صنایع مختلف سرمایه گذاری کرده است . او به عنوان یک کارآفرین از سن 12 سالگی شروع به برنامه نویسی کامپیتر کرد و توانست کدهای بازی های کامپیوتری را به قیمت $500 میفروخت. او در دانشگاه های پنسیلوانیا و سپس استندفورد تحصیل کرده و دررشته های فیزیک و اقتصاد فارغ التحصیل شده است اما از دانشگاه استتندفورد برای راه اندازی کسب و کارش انصراف داد. Space x یک شرکت مسافرتی برای علاقمندان به فضا است . ثروت او اکنون $12 میلیارد تخمین زده شده است .

Mark Cuban سرمایه گذار shark tank ، مالک Dallas Mavericks ، تئاترهای Landmark

او یکی از کارآفرینان شجاع آمریکایی است که  در سراسر آمریکا از شهرت فراونی برخوردار است . شاید جالب باشد بدانید او برای درآوردن هزینه های تحصیل دانشگاهش کیسه ها ی زباله در خانه ها  و ساندویچ خردل و سس کچاب به مردم میفروخته است . او اولین دلارهایش را زمان یکه شرکت مشاوره کامپیوتری راه اندازی کرد به دست آورد سایت های ورزشی او بسیار پرطرفدار شدند. او از یک خانواده معمولی و کیسه زباله فروشی به کارآفرینی با ثروت معادل $2.6 میلیارد تبدیل شد . او مالک NBA champion Dallas Mavericks در سال 2011 و مدیر شرکت AXS TV و شوی تلویزیونی shark tank که از شبکه ABC پخش می شود میباشد.

Ray Kroc موسس و بنیانگذار رستوران های زنجیره ای McDonald’

او مدرسه خود را در سن 15 سالگی رها کرد و در طی جنگ جهانی اول راننده آمبولانس بوده است . او مشاغلی مانند کارگر مافی شاپ، دی جی رادیو ، پیانیست  و موزیسین جاز نیز بوده است . سپس شروع کرد به یادگیری اصول رستوران داری و به عنوان کافی من شروع به کار کرد و برای اولین بار در همان زمان بود که با برادر مک دونالد آشنا شد. او از ایده های رستوران داری مک دونالد بسیار خوشش آمد و تصمیم  گرفت آن را عملی کند و سپس با گسترش رستوران مک دونالد آن را به آ« چه امروز میبنیم تبدیل کرد. و با ثروتی معادل  $96.91 طبق گزارش مجله فوبزر صاحب یکی از ارزشمند ترین مشاغل  دنیا شناخته شده است. در طی 15 سال این برند یکی از بزرگرین برندهای صنعت فست فود تبدیل گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *