پیام سرمایه و صنعت ایران

مرجع اطلاع رسانی در سرمایه گذاری

وام ودیعه ملک وام ودیعه مسکن

2024-05-18

وام ودیعه ملک وام ودیعه مسکن

تصویر قرارداد ملک

چکیده مطلب:

وام ودیعه ملک یا وام ودیعه مسکن به عنوان یک نوع تسهیلات مسکن توسط دولت یا سازمان‌های مالی در بعضی از کشورها ارائه می‌شود. این وام به منظور کمک به افراد برای خرید یا ساخت مسکن در نظر گرفته می‌شود .

فهرست مطالب

وام ودیعه ملک وام ودیعه مسکن

وام ودیعه ملک یا وام ودیعه مسکن به عنوان یک نوع تسهیلات مسکن توسط دولت یا سازمان‌های مالی در بعضی از کشورها ارائه می‌شود. این وام به منظور کمک به افراد برای خرید یا ساخت مسکن در نظر گرفته می‌شود . این وام برای تامین تمام یا قسمتی از هزینه ودیعه واحد مسکونی مورد نیاز افراد پرداخت می‌شود و در طول دوره اجاره واحد مسکونی، از فرآیند پرداخت تسهیلات حذف می‌شود.  برای دریافت این وام نیاز است که متقاضی مدارکی مانند اصل و کپی تمامی صفحات شناسنامه پدر و فرزند، اصل و کپی کارت ملی پدر، کدپستی ۱۰ رقمی و آدرس کامل محل سکونت خود را در دست بردارید. بانک مرکزی بودجه ۸۰ هزار میلیارد تومانی برای پرداخت وام ودیعه مسکن در نظر گرفته که این اعتبار را بین ۲۰ بانک کشور تقسیم نموده است

ثبت نام وام ودیعه مسکن

ثبت نام وام ودیعه مسکن برای مستاجران یعنی ثبت نام برای دریافت وام ودیعه مسکن، که به منظور کمک به مستاجران در تامین تمام یا بخشی از هزینه رهن منزل مسکونی به این نوع تسهیلات از سال گذشته اعمال می شود. برای ثبت نام باید به سایت نهضت ملی مسکن مراجعه کرد و بر اساس شرایط ثبت نام وام ودیعه مسکن ۱۴۰۲ اقدام به ثبت نام انجام دهید. این تسهیلات برای مستاجران به صورت غیرحضوری و به صورت اینترنتی ارائه می شود و برای دریافت آن نیاز به مراجعه جهت ثبت نام غیرحضوری وام ودیعه مسکن به مراحل زیر را انجام دهید: دریافت کد رهگیری مخصوص اجاره نامه و ثبت نام اولیه در سایت نهضت ملی مسکن.

چه شرایطی برای پرداخت وام ودیعه مسکن وجود دارد؟

برای پرداخت وام ودیعه مسکن، شرایطی وجود دارد که باید رعایت شوند. این شرایط شامل موارد زیر می‌شود:

 1. متقاضی باید متاهل یا سرپرست خانوار باشد.
 2. اجاره واحد مسکونی باید تحت نظر سامانه جامع طرحهای حمایتی مسکن وزارت راه و شهرسازی فعالیت کند.
 3. اقساط وام ودیعه مسکن با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار، که در حال حاضر ۲۳ درصد است، محاسبه می‌شود.
 4. مبلغ وام ودیعه مسکن بین ۴۰ میلیون تومان تا ۱۰۰ میلیون تومان در شهرهای مختلف پرداخت می‌شود.
 5. برای دریافت وام ودیعه مسکن، متقاضی باید مدارکی مانند شناسنامه، کارت ملی، کدپستی و آدرس کامل محل سکونت خود را ارائه دهد.

این شرایط برای پرداخت وام ودیعه مسکن باید رعایت شوند تا افراد واجد شرایط بتوانند از این تسهیلات مسکن استفاده کنند.

مبلغ وام ودیعه مسکن چقدر است؟

 

برای دریافت وام ودیعه مسکن، مبلغ متغیر است و بین ۴۰ میلیون تومان تا ۲۰۰ میلیون تومان می‌تواند باشد. این مبلغ بسته به شرایط و محل سکونت، میزان وام ودیعه مسکن که متقاضی می‌خواهد دریافت کند، متغیر است و می‌تواند در این بازه مشخص شود.

تصویر خانه شیروانی
وام ودیعه ملک یا وام ودیعه مسکن

چه مدارکی برای دریافت وام مسکن نیاز است؟

برای دریافت وام ودیعه مسکن، باید به بانک به ترتیب زیر مدارک را تحویل دهید:

 1. اصل و کپی تمامی صفحات شناسنامه پدر و فرزند
 2. اصل و کپی کارت ملی پدر
 3. کدپستی ۱۰ رقمی و آدرس کامل محل سکونت خود

با توجه به مطلب، بانک مرکزی به ۲۰ بانک مختلف تسهیلات ودیعه مسکن را از ۴۰ میلیون تومان تا ۱۰۰ میلیون تومان در شهرهای مختلف پرداخت میکند. در نقاط شرایط و محل سکونت، این مبلغ متغیر است. برای دریافت این وام، مدارکی مانند شناسنامه، کارت ملی، کدپستی و آدرس کامل محل سکونت خود را ارائه دهید. برای دریافت وام ودیعه مسکن ویژه اجاره نشینها، باید مجدد وارد سایت نهضت ملی مسکن شده و بانک مورد توجه کنید تا تاریخ مراجعه شما به بانک با پیامک به شما اطلاع رسانی میشود و فقط دو هفته فرصت دارید به بانک مراجعه کرده و مدارک خود را به صورت مرحله و مرحله در قسمت راهنمای ثبت نام وام ودیعه سایت نهضت ملی مسکن مراجعه کنید.

 

……………………………………………………………………………..

بیشتر بخوانید : تسهيلات چيست؟ تسهيلات قرض الحسنه

……………………………………………………………………………..

 

سود وام مسکن چقدر است؟

نرخ بهره وام مسکن برای مستاجران در ایران 23 درصد است. این نوع وام به مستاجران به منظور کمک به انها برای پرداخت اجاره خانه های خود ارائه می شود. مبلغ وام بر اساس محل اقامت مستاجر متفاوت است، وام برای مستاجران در مناطق روستایی 1 میلیون و 127 هزار تومان در ماه و وام برای مستاجران در مناطق شهری 2 میلیون و 275 هزار تومان در ماه است.

وام ودیعه مسکن در سال 1403 به چه صورت است؟

وام ودیعه مسکن در سال 1403 از منابع بانکی تا سقف 80 هزار میلیارد تومان اعطا میشود. این وام برای مستأجران ارائه میشود و بر اساس سایر شرایط و مدارک مورد نیاز امکان دریافت آن وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط و نحوه دریافت این وام می توانید به سایت طرح اقدام ملی مسکن با مراجعه کنید.

شرایط ثبت نام وام مسکن در سال 1403

شرایط ثبت نام وام ودیعه مسکن در سال 1403 شامل شرایط زیر هستند:

 1. درخواست کننده باید متاهل یا سرپرست خانوار باشد.
 2. زنان مجرد بالای 35 سال سن که با خانواده زندگی نکرده و در واقع خودسرپرست می باشند نیز می توانند جهت دریافت وام ودیعه مسکن اقدام نمایند.
 3. مردانی که در گذشته سرپرست خانواده بوده اند، اما در حال حاضر به دلیل طلاق یا فوت همسر مجرد می باشند نیز مشمول دریافت تسهیلات کمک ودیعه می باشند.
 4. متقاضی وام باید اجاره نامه رسمی داشته باشد یا اجاره نامه او در سامانه ثبت معاملات و املاک کشور ثبت گردیده و کد رهگیری دریافت کرده باشد.
 5. قرارداد اجاره متقاضی وام باید حداقل تا پایان زمان ثبت نام وام ودیعه مسکن باشد.
 6. پس از این که درخواست کننده وام به شعبه بانک برای دریافت این وام معرفی شد، می بایست مدارک خود را تکمیل نموده و به بانک ارائه دهد.
 7. ضامنین خود را ظرف دو هفته به بانک معرفی نماید، در غیر این صورت، درخواست او رد می شود.

 

مقالات مرتبط :

وام و انواع آن

وام خونه

مراکز تامين سرمايه

6 پاسخ

 1. من مستاجرم آیا این وام به من تعلق میگیره؟ روی سیم کارتم چطور میتونم وام بگیرم؟

  1. سلام. بله . تا 90 درصد ارزش سیم کارت با پیش شماره 912 و کد 1 و 2 و 3 میتوانید سرمایه دریافت کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید. 02166577983

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *